אושרה הארנה החדשה בירושלים

לאחר עשור שלם של תכנונים ראש העיר ניר ברקת ומנכ"ל מפעל הפיס, מר שאול סוטניק, נכחו סוף סוף בטקס תחילת העבודות של אולם ספורט רב תכליתי בעיר הבירה. התקדמות זו בעבודות התרחשה חודשים ספורים בלבד לאחר שראש העיר הודיע (בפברואר) שגייס את המימון הנחוץ על מנת להפוך את הארנה למציאות.

הארנה, שתבנה ליד אצטדיון טדי בדרום העיר, תהיה מעין מיני-מרכז אולימפי, מקורה ומשוכללת, ותהיה שדרוג לארנה הנוכחית שהינה שובת לב אך מיושנת. הקומפלקס, שישתרע על שטח של ארבעים אלף מ"ר, ייחנך בסתיו 2012.

למרות שהעלות של הארנה הכפילה את עצמה מההערכה הראשונית, וכעת עומדת על סך 240 מליון שקלים, העיר תצטרך לשלם רק עשרים מליון. עשרים מליון נוספים יבואו ממועצת טוטו, ומפעל הפיס, המממן מרכזים קהילתיים ברחבי במדינה, ישלם את מאתיים המיליון הנותרים.
 
בהיותם חולקים את חזיונו של ברקת, נאמר מהאדמיניסטרציה של ברקת שהארנה החדשה תהיה המיקום המקורה הגדול ביותר בירושלים, שם יהיה אפשר לארח אירועי ספורט בין לאומיים, קונצרטים ברמה עולמית, כנסים בין לאומיים ואירועים תרבותיים. בנוסף, נאמר שהארנה החדשה תיצור משרות חדשות גם מעצם תפקודה וגם מהכנסות צדדיות.
 
הארנה תהיה ביתה החדש של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, אך היא גם תכלול מתקני טניס, שחייה, כנסים, קונצרטים ועוד אירועים, ואולי אפילו משטח החלקה על קרח- משמע שלגולי קנדה ופינלנד סוף סוף יהיה מקום לשחק בספורט הלאומי שלהם.
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: