חמשת המלונות המובחרים ליד העיר העתיקה בירושלים

באופן תיאורטי זה אפשרי לבקר בירושלים מבלי ללכת לעיר העתיקה, אבל אם תעשו את זה לא תוכלו להגיד שבאמת הייתם בירושלים. המראות והנופים הקדושים, והבלתי נשכחים שהופכים את ירושלים לאחת מהיעדים הנחשקים בעולם לתיירים, נמצאים רובם ככולם בתוך, או מרחק קצר מן החומות. עם זאת, אם חפצה נפשכם במקום לינה הקרוב לאתרים הללו, תיאלצו להתפשר על מחוץ לחומות. 

בהחלט, כמעט ובלתי אפשרי למצוא נכסים שווים ללון בהם ממש בתוך חומות העיר העתיקה, ואלו שכן לוקחים מחירים מופקעים. מכאן שתיאלצו להרחיק מעט מעבר לחומות בשביל למצוא מיטה חמה, אבל לא יותר מדי; ישנם הרבה מלונות מצוינים במרחק הליכה קצרה משערי העיר העתיקה. אז אם אתם מחפשים חדר ליד שער דמשק, או שער יפו, כיפת הסלע, או הכותל, יש לנו כמה הצעות בשבילכם בירושלים ברשת. 


מלון אמריקן קולוני


מלון אמריקן קולוני משתלב במארג החיים התרבותיים והבינלאומיים בירושלים עוד מסוף המאה התשע עשרה, וההיסטוריה הארוכה הזו ניכרת בכל אבן מאבני המלון המפורסם והיוקרתי הזה. הארכיטקטורה העות'מנית שלו מהלכת קסם, כך שתחושו שחזרתם אחורה בזמן, אלא שבמלון כמובן יתייחסו אליכם כיאה למודרניות של המאה העשרים ואחת. המלון פופולרי בקרב אושיות ציבור, אומנים ודיפלומטים, אז אל תופתעו אם את ארוחת הבוקר שלכם תחלקו עם אישיות בינלאומית. המלון ממוקם בשכונת שיח' ג'ראח, מה שאומר שתוך עשר דקות של הליכה תגיעו לשער דמשק. 


מלון לאונרדו פלאזה


אם אתם רוצים להרגיש שאתם צופים על הכל מלמעלה, תזמינו חדר במלון לאונרדו פלאזה, שמתנשא מעל רחוב קינג ג'ורג' שם רחביה ומרכז העיר נפגשות. המלון שינה את שמו כמה פעמים בשנים האחרונות, אבל השירות והשירותים נשארו ללא רבב. אחת מהמסעדות המצוינות בירושלים ממוקמת בלובי המלון, מסעדת פרימוורה. אם אתם מעדיפים אוריינטלי - יש גם סושי בר כשר תחת ניהולו של שף יפני, מאורע נדיר בסצנת הסושי הירושלמית. אבל באמת, זה הכל מיקום, מיקום ושוב פעם מיקום. המלון נמצא במרחק הליכה קצרה ונעימה מהעיר העתיקה, ממרכז העיר, מרחוב עזה המרוצף בבתי קפה ומהמושבה הגרמנית


מלון עץ הזית


מלון עץ הזית ממוקם די קרוב למושבה האמריקאית, אבל במידה ניכרת יותר זול, והשירות והשירותים של המלון הם ברמה של ארבעה כוכבים. בתור היותו מלון יחסית חדש, תוכלו למצוא בו אינטרנט אלחוטי בחינם (לא נפוץ בין המלונות בירושלים כמו שהייתם מצפים), ארוחת בוקר ישראלית מצוינת, וכל זאת במרחק הליכה קצרה משער דמשק. גם מרכז העיר ורחוב צלאח א-דין לא רחוקים, וניתן להגיע אליהם בקלות ברגל. 


מלון הרמוני


מלון הרמוני הוא באמת פנינה, מלון בוטיק מודרני בשכונה ההיסטורית של נחלת שבעה, ריכוז של סמטאות קטנות ומסבירות פנים ובהן ברים קטנים ומצוינים, ומסעדות משובחות בלבה הסואן של ירושלים. מלון הרמוני הוא מלון בבעלות פרטית, ועל כן הוא גם באופיו מלון שמכוון את עצמו לאוכלוסיה המקומית, עם עבודות אומנות של אמנים ירושלמים שמשבצים את הקירות. שהייה במלון הרמוני ממקמת אתכם כעשר דקות משער יפו, שלא להזכיר את שדרת אלרוב ממילא אותה אפשר לעבור "על הדרך". אפילו יש להם חדר ביליארד! 


מלון ממילא


מלון ממילא הוא ההוכחה שאפשר גם במרחק יריקה מחומות העיר העתיקה, וגם להתפנק במלון פאר של חמישה כוכבים. כמובן שהמחיר יהיה בהתאם, אבל מלון ממילא, שממוקם ממש בפתחה של שדרת החנויות החדשה, שווה כל שקל. תאכלו ארוחת בוקר בבית הקפה שצופה על החומות, ארוחת ערב באחת מהמסעדות המשובחות של ירושלים, ותתרווחו עם בקבוק יין עם חברים בבר היין הירושלמי, הכל מבלי לעזוב את בית המלון. תנסו להכניס בין הפינוקים איפשהו גם ביקור בין החומות ממש. 


כמובן שישנן עוד אפשרויות רבות למצוא מגורים נעימים ליד חומות העתיקה. כמה מלונות ששווה עוד להזכיר הם מלון מצודת דוד, מלון גרנד קורט, ומלון ענבל. אבל באמת, אם אתם מחליטים על שני כוכבים או חמישה, כל מלון ליד העיר העתיקה מציע לכם בין היתר את הדבר החשוב ביותר: זכרונות מירושלים. 

   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: