מפת הרכבת הקלה

ב-3 לפברואר החל לפעול בירושלים מערך התנועה החדש בו משולבים הרכבת הקלה והאוטובוסים. נראה כי תושבי ירושלים שבהחלט חששו מהפעימה הראשונה והשינויים המבניים בתחבורה בעיר, ובייחוד מביטולם של קווי אוטובוסים שונים, שינוי מסלולים ושילוב בין האוטובוסים והרכבת הקלה, נסתייעו רבות בידי הדיילים ואנשי השירות של מערך התנועה החדש.


כשליש מקווי העיר, הפועלים ב-17 שכונות ומשרתים כ-150 אלף איש, שינו את מסלולם בעזרתם של מאות דיילים שסייעו ביום הגשום והסוער לכ-30 אלף מתושבי העיר שהשתמשו לראשונה במערך החדש. עזרתם של הדיילים ואנשי השירות של מערך התנועה החדש מצטרפים למסע הסברה נרחב שנמשך בירושלים מזה מספר חודשים, ונועד לעזור לכלל המשתמשים בתחבורה הציבורית להתוודע אל השינויים ולהקל על המעבר.


למרות מזג האוויר הסוער שפקד את עיר הבירה ביום שישי המיועד, הרכבת הקלה המשיכה בדרכה, ואף הגיעה לתדירות של כ-7.5 דקות, ומערך הרכבות פעל בתיאום מלא עם מערך האוטובוסים בעיר.

 
שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, אשר עקבו מקרוב אחר השעות הראשונות של הפעימה בחדר המצב שהוקם במיוחד, הודיעו כי הפעימה הבאה, בה יופעל מערך התנועה החדש בכל רחבי העיר, תתרחש כאשר הרכבת הקלה תגיע לרמת שירות של כל 4.5 דקות. 


   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: