Tower of David museum Jerusalem

מוזיאון מגדל דוד


מוזיאון מגדל דוד - אירועים בתאריך 18.08.2017

עד 31.12.2017

ניילון 3# – לילה לבן במגדל דוד

חמישי | 16.8 |  03:00-20:00


בוגרים טריים וסטודנטים מהאקדמיות ומבתי הספר הגבוהים לאמנות ולעיצוב מרחבי העיר, משתלטים על כל חלליו של מגדל דוד ללילה לבן אחד של אמנות עכשווית חדשה מהניילונים בתחומי האמנות, מוזיקה, תיאטרון, וידאו ארט, פרפורמנס, צילום, עיצוב,  אנימציה, מחול, קולנוע, מיצגים, מיצבים סייט-ספסיפיק ועוד. על הבמה המרכזית: אלון עדר; אקו מארחת את קרולינה;Anna RF; AfterNylon ; בר פברחצי מצמד הדי-ג'יים Stinky Russians סוגר את הערב עם סט שיעיף אותנו מעל לעיר העתיקה ויגרום לנו להרגיש קדושים לרגע. האירוע ביוזמת מחלקת אירועי צעירים, אגף תרבות בעיריית ירושלים ובשיתוף מוזיאון מגדל דוד, אגודות הסטודנטים ובתי הספר לעיצוב ואמנות בירושלים.

סיור בעקבות היהודים המשיחיים
חמישי |  24.08.17 | 17:00


סיור בעקבות היהודים המשיחיים בירושלים, באחד המתחמים היפים בירושלים, "הרובע הפרוטסטנטי", הסמוך לשער יפו. נשמע על הקשר שבין בני הקהילה היהודית-משיחית לבין חברי הקהילות היהודיות-נוצריות שהלכו בעקבות ישו בארץ ישראל והאמינו בו ובתורתו במאות הראשונות לספירה ועל השפעתו של המיסיון שפעל בכנסיית המשיח המאה ה-19. נפגוש בבן הקהילה המשיחית שיספר על אמונתם ומסורותיהם של היהודים המשיחיים. מדריך: עידן פנחסי.
 

החיזיון הלילי
בימים שני, שלישי, רביעי וחמישי בשעות 20:30 ו 21:30  מוצ"ש 21:00 ו 22:00  | מחיר: 45-55 ש"ח


נא להתעדכן באתר על מופעים נוספים. לצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה. "החיזיון הלילי" עשוי בטכניקה של "אחיזת עיניים" ועוטף את הצופה בחוויה רב חושית יחידה מסוגה. על אבני חצר  המוזיאון, מסופר מכל עבר, סיפורה של העיר ירושלים ותולדותיה לאורך 4,000 שנה בצבעוניות כובשת, צלילים ממגוון תקופות וקולות מימים עברו. החיזיון מתקיים תחת כיפת השמים | מומלץ להצטייד בלבוש חם. | משך המופע כ 45 דקות. 

 

"50 שנים 50 פנים"
 

"50 שנים 50 פנים" הוא פרויקט דוקומנטרי המציג את פניה השונות של העיר דרך האנשים שחיו וחיים בה, ואת סיפוריהם על הרגעים של איחוד העיר. בסדרה מיוחדת של סרטונים ובטקסטים מרגשים הם חושפים, כל אחד ואחת, את החוויה שלהם באותם הימים.  חלקם של המשתתפים בפרויקט התיעודי היו לפני 50 שנה ילדים צעירים או בני נוער, חלקם לחמו ולקחו חלק בקרבות או שירתו כאחיות ורופאים, וחלקם בכלל נקלעו לאירועים במקרה. הסיפורים מובאים מצדו המערבי-ישראלי של הגבול שחצה את העיר כמו גם מן הצד המזרחי (אז ירדני) של ירושלים. את הפרוייקט הפיק וביים משה אלפי, דור 11 בירושלים, שהיטיב לבחור את הסיפורים האנושיים שהתרחשו סביב ימי המלחמה. אלפי הקפיד לתת קול לכל ובין המשתתפים ישראלים וערבים, חיילים ואזרחים, נשים וגברים, יהודים, נוצרים ומוסלמים. וכזו היא גם היצירה כולה- רב גונית ומרתקת. 

 

מארמון הורדוס לבית עצורים: סיור בחפיר ובקישלה

עברית: ימי חמישי | 10:30

אנגלית: ימי שישי | 10:00

מחיר: 45 ₪; אזרח ותיק/סטודנט: 35 ₪

 

סיור מודרך בחפיר המצודה ובאחד החללים המרתקים המסתתרים מתחת לפני האדמה במתחם מוזיאון מגדל דוד – מקום קטן האוצר בחובו את כל תולדותיה של ירושלים. בחפירות הארכיאולוגיות שנערכו במקום בעשור האחרון התגלה "סרגל הזמן" של ירושלים – מימי בית ראשון, שרידי ארמון הורדוס ומפעל בורסקאי מימי הביניים ועד לאסירי המחתרות. הסיור עובר בדרכו בחלקו הדרום מערבי של חפיר המצודה, בו נחשפו שרידים ארכיאולוגיים ייחודיים וגילויים מרתקים. אורך הסיור כשעתיים.

 

כל המידע באתר מוזיאון מגדל דוד www.tod.org.il  ובדף הפייסבוק

פרטים והזמנת מקומות בטל. 6265333- 02 וגם 2884* הזמנת קבוצות בטל. 6265327 -02

שעות פתיחה: ראשון-חמישי ושבת 09:00-16:00 שישי 09:00-14:00


preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text