אירועים בירושלים

מערת צדקיהו


הופעות קיץ במערת צדקיהו בתאריך 11.07.2019

עד 11.07.2019

יהורם גאון

חמישי | 11 ביולי | 21:00

 

הזמר, השחקן וחתן פרס ישראל לזמר העברי יהורם גאון הוא כבר מזמן קונצנזוס בתרבות הישראלית. יותר מהכל, גאון הוא ירושלמי "אסלי" ששר, אוהב ומעלה את ירושלים על הבמה ועל ראש שמחתנו. המופע במערת צדקיהו צפוי להיות יוצא דופן הודות ללוקיישן המרהיב והאווירה המיוחדת.

 

קצת על מערת צדקיהו:

 

עמוק מתחת לעיר העתיקה נחבאת מערה מסתורית ומיוחדת - מערת צדקיהו, המערה המלאכותית הגדולה בישראל שקיבלה את שמה מהסיפור התנכ"י על בריחתו של המלך צדקיהו מירושלים. בלב המערה, בשקט מהפנט, מפכפך מעיין דמעות צדקיהו, מהדהד את גורלו של מלך יהודה האחרון. על הקירות - מאות אלפי כתובת גרפיטי של צליינים, תיירים וחוקרים שהתרגשו מנפלאות המערה, וכמובן סמלי הבונים החופשיים שהפכו את המערה לביתם הראשון.

 

בין אם צדקיהו באמת נמלט דרך המערה או לא, מדובר באתר ארכאולוגי חשוב ואגדי, המהווה גם מוקד לאירועי מוזיקה ותרבות. מדי שבועיים לערך מתקיימים במערה מופעי מוסיקה מופלאים: מיטב זמרי הרוק אנד רול והפופ הישראלי מופיעים כאן, לצד אמני מוסיקה קלאסית ומוסיקת עולם.

 

לא להפסיד! בימי פסטיבל האור (26 ביוני - 4 ביולי 2019) תהפוך המערה למיצג ייחודי בשם "גן התמנון" בו מכונות זעירות ודגמים אופטיים של ציוד מעבדה, מנועים, סוללות, נורות, מיקרופונים, מוצרי חשמל וציוד חשמלי הנעים במהירויות שונות ייצרו סיפור מהפנט של אור וצל (הכניסה למיצג חופשית).

 

פרטים על המופעים הקרובים: בפייסבוק

 

המופעים הבאים: 18.7 - בועז שרעבי, 25.7 - משירי זהר ארגובתמונות: יעל הרמן ויח"צ פמ"י

get-tickets
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text