הר הרצל
על פני צלע הר מיוערת בקצה המערבי של ירושלים, ממוקמים שני אתרי הזיכרון וההנצחה הרשמיים והחשובים ביותר של מדינת ישראל, הר הרצל ומוזיאון יד ושם. 

יד ושם, המוזיאון הלאומי המספר את סיפורו של העם היהודי בתקופת מלחמת העולם השנייה, הוא מרכז ההנצחה העולמי לזכר מאורעות השואה והגבורה. הר הרצל הוא מקום קבורתם של אנשי ציונות מרכזיים, דמויות פוליטיות ומנהיגים שעיצבו את מדינת ישראל. בנימין זאב הרצל קבור במקום, קברו תמיד מכוסה באבנים קטנות, כמו גם יצחק רבין, ראש הממשלה שנרצח בהתנקשות פוליטית בשנת 1995, וגולדה מאיר, האישה הראשונה (וכיום היחידה) שהנהיגה את מדינת ישראל. עם זאת, האופי האמיתי של הר הרצל מוכתב על ידי בית העלמין הרשמי של צה"ל. הרושם הראשוני המתקבל מבית העלמין בהר הרצל הוא שמדינה כה צעירה לא אמורה ליצור כל כך הרבה קברים, ותחושה זו מתחזקת כשבוחנים את המצבות הצנועות המכבדות את אלה שנתנו חייהם בעד ארצם, רבים מהם עוד בשנות העשרה לחייהם.
 
בנוסף על היותו מקום משכנם של חללי מערכות ישראל, ובשל חשיבותו הלאומית ומיקומו בקרבת משרדי הממשלה בבירת הארץ, הר הרצל משמש גם לאירועים רשמיים של מדינת ישראל, כגון חגיגות יום העצמאות, טקסים רשמיים ועוד, ובו נמצא גם מרכז המידע והמוזיאון הרשמי המספר את סיפורו של חוזה המדינה בסיור אינטראקטיבי ומהנה. 
 
 

פרטים נוספים

הר הרצל, שדרות הרצל
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: