סיור פלאפל ירושלמי
המילה פלאפל מעלה בראש תמונה של כדורים פריכים וחמים שטובלים בטחינה או בחריף. בשנת 1969 נכתב בעיתון "דבר" על "המנהג הישראלי המוזר לאכול ברחוב דברים נוטפים מיני רטבים ומלכלכים בכתמי לבן אדום וירוק" ועל איך שהפלאפל בישראל הפך לאוכל משביע וזול. הפלאפל קיים בהיסטוריה הקולינרית הישראלית והוא חלק בלתי נפרד מההווי הישראלי. אז קחו לכם חצי מנה לדרך וצאו למסע בעקבות אוכל הרחוב האולטימטיבי.

בתימן כנראה לא אכלו פלאפל אבל הפלאפל התימני הירושלמי הפך לנכס צאן ברזל וטחינה. "מרכז הפלאפל התימני" ברחוב הנביאים, הוא חנות קטנה וצנועה עמוסה בתמונות של רבנים ובעיקר בלקוחות נאמנים שמכורים לטעם המיוחד והפיקנטי של הפלאפל במקום. גם אם יש תור מיד תרגישו בבית, מוטי יפנק אתכם בכדור פלאפל חם וטרי, ככה בשביל הספתח. המקום מציע גם פיתות תימניות אותנטיות, חריף כמו שרק תימנים יודעים להכין ואפילו ערק טוב שיעשה לכם שמח. 

אם היה נערך משאל עם חוצה מדינות, בנוגע לפלאפל הכי מפורסם במרכז העיר ירושלים, מושיקו היה נבחר ברוב גדול. הפלאפל והשווארמה של מושיקו קיים כבר משנת 1985 וממוקם בשיפולי מדרחוב בן יהודה. במושיקו אכלו כמעט כל ירושלמי או תייר שביקר במרכז העיר ומסביבכם תראו את כל סוגי הירושלמים שבאים ליהנות ממנת פלאפל מפנקת עם צ'יפס, חריף ומגוון סלטים. מול החנות יש שולחנות וכיסאות בהם תוכלו לשבת, לאכול ולהתרשם מהצבעים והמראות של המדרחוב התוסס. 

ברחוב אגריפס בדרך לשוק מחנה יהודה, תגלו אוצר של דוכני פלאפל שווים טעימה. "מלך הפלאפל" נמצא בתחילת הרחוב והפך למוסד ירושלמי ותיק ופופולארי במרכז העיר. אם אתם הולכים על הטוב ביותר, המשיכו עד לפלאפל האחים לוי בסמוך לדוכן הפיס. זהו מוסד פלאפל הקיים כבר 60 שנה ושלום ודודו יפנקו אתכם בפלאפל שהוא מתחרה רציני על תואר הכדור הכי טעים בירושלים. הטחינה היא טעימה להפליא ושווה לנסות גם את החצילים, תוכלו לבחור בין פיתה חמה ללאפה או כמו שהירושלמים אומרים "אשתנור".

מרחק הליכה משם ברחוב בצלאל, ממוקם גם "שלום פלאפל" המיתולוגי שנוסד עוד לפני קום המדינה והאכיל קצינים בריטיים וגם את החבר'ה מהאצ"ל. שלום פלאפל הוא חלק בלתי נפרד מהמסע בעקבות כדורי הפלאפל הירושלמיים ועדיין שומר על פשטות ומוניטין של עשרות שנים כפלאפל ירושלמי טעים ואותנטי.

לא רחוק ממרכז העיר הסואן יש מקום שטוען לכתר הפלאפל הטוב ביותר – זהו "שלמה פלאפל" הוותיק בשכונת הבוכרים. הלקוחות הנאמנים משתגעים על הפיתות הטריות והדקות ובמיוחד על החריף והטחינה. הסוד של המקום הוא כדורי פלאפל אווריריים שלא מכבידים על הקיבה ומאפשרים ליהנות מהתוספות בצד.כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר המובילות סיורים במגוון טעמים, ריחות וצבעים. אנו יכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה ביותר לסיור שלכם בעקבות כדור הפלאפל החם והממכר - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.
 
 
סיור אוכל בירושלים
 
 
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: