פסטיבל חוצות היוצר בירושלים

ירושלים מציגה את שיא בילויי הקיץ: פסטיבל חוצות היוצר

11-23.8.2014

זמרים הנמנים על השורה הראשונה של הזמר הישראלי, תצוגות ודוכנים של עשרות מדינות מרחבי העולם ושל אמנים ישראלים ועוד אינספור אטרקציות.
היריד הבינלאומי אמנים ואומנים מ-44 מדינות מרחבי העולם, יגיעו במיוחד ליריד חוצות היוצר ויציגו את יצירותיהם ואומנותם האותנטית והמגוונת בתצוגות וביתנים מיוחדים. השנה, יצטרפו למדינות הרבות שהפכו את ההשתתפות בחוצות היוצר למסורת, שמונה מדינות חדשות: איטליה, גרמניה, קרואטיה, אנגולה, נפאל, סרילנקה, פיליפינים, הרפובליקה הדומיניקנית, בולגריה, ארמניה, ארה"ב ופורטוגל. הנהלת יריד חוצות היוצר מקווה כי גם הן בעתיד יהפכו את ההשתתפות בחוצות היוצר למסורת ארוכת שנים יפה ומעניינת. הקהל הרב יעבור בין הביתנים, יוכל לרכוש את המוצרים השונים ולהתרשם מהאומנות והפולקלור המייחדים כל ארץ ובביתנים מסוימים אף יזכה להתרשם מתהליך היצירה המאפיין את דרך עבודת האמנים.

בין הארצות אשר יוצגו ביריד הבינלאומי ניתן למצוא:

מהמזרח הרחוק: אינדונזיה, הודו, נפאל, סין, סרילנקה, פיליפינים, וקוריאה הדרומית. 
דרום ומרכז אמריקה: אורוגוואי, אל סלבדור, אקוודור, ארגנטינה, בוליביה, ברזיל, גואטמלה, הרפובליקה הדומיניקנית, מקסיקו, פנמה, פרו וקולומביה. 
אירופה: איטליה, בולגריה, הונגריה, מקדוניה, ספרד, סרביה, פולין, קרואטיה, פורטוגל, גרמניה, צ'כיה ורומניה. 
אסיה: אוזבקיסטן, ארמניה, גאורגיה, טג'קיסטן, טורקמנסיטן, קירגיסטן.
אפריקה: אתיופיה, אנגולה, גאנה, דרום אפריקה, זימבבואה, מדגסקר וקמרון. 

התצוגה הישראלית: כ-200 אמנים ואומנים יציגו את יצירותיהם: ציורים, תכשיטים וצורפות, הדפסים, קרמיקה, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, אומנות בטכניקות מעורבות, עבודות עץ ועוד. אמנים אלו הם ליבו הפועם של יריד חוצות היוצר במהלך ימי הפסטיבל והם נותנים לקהל המבקרים ביריד, את ההזדמנות לראות את היצירות המוגמרות, תוך חשיפה לתהליך היצירה שלהם. במרכז התצוגה הישראלית יעמדו מספר מתחמים מיוחדים: 

מתחם בצלאל: מתחם הבית הלבן של האקדמיה לאמנות ועיצוב של בצלאל ביריד חוצות היוצר. בנוסף לעבודות הסטודנטים, יוצגו במתחם יצירות גדולות ומייצגים אמנותיים אשר נעשו במהלך שנת הלימודים. בתוך הבית ועל קירותיו החיצוניים תתקיים הקרנה של מיצגי אמנות שונים ובשטח המתחם יתקיימו סדנאות קדרות בהנחיית סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית וסדנאות נוספות בנושאי יצירה שונים. 

מכללת הדסה: מתחם "Never Land" בחוצות היוצר. כבר בשערי חוצות היוצר, יפגוש הקהל את מתחם ה-Never Land, כשסטודנטים של מכללת הדסה, יחלקו את מפת המטמון אשר תסייע להגיע למתחם ה-Never Land.חלק מהמתחם, אשר יעוצב כיער מהאגדות, יהיה סטודיו לצילום בו יוכלו המבקרים להגיע ולהצטלם, ללא עלות נוספת, באווירת Never Land, באמצעות אביזרי לבוש ותפאורה שיהיו בסטודיו. הצילומים יעלו מידי ערב לדף פייסבוק מיוחד ואף ייעשה שימוש בפלטפורמות נוספות ברשתות החברתיות. עוד יוצגו במתחם, יצירות צילום של הסטודנטים וכן יוענקו למעוניינים טיפים בנושאי צילום באמצעות סמארטפונים. 

קפה תו – חצר נודדת למפגש בין תחומי ולקפה, בביצוע קבוצת תו: קבוצת תו מזמינה את הקהל למפגש בין תחומי בחצרה הנודדת אשר תחנה במרכז חוצות היוצר. בחצר יעבדו בצוותא אמנים ואומנים אשר יציעו לקהל ממיטב תוצרתם לסיפוק צרכי הגוף והנפש. כוס יין או כוס קפה לצד פת בדבש וגבינה המוגשים יחד עם שרות דואר בין שולחני, קריאה בקפה, צללית מרקדת, סיפור ושיר, מנגינה צוענית, שיעור יוגה או שידוך – הכל בתפריט אשר יוגש לאורחים. החצר בנויה ממערכת של פיגומים ויציעים שיפנו פנימה והחוצה והקומות העליונות של היציעים ישמשו כבמות למופעי מחול, שירה ותיאטרון. הקומה התחתונה היא בר ופינות ישיבה לקהל. במרכז החצר תוצב במה רב שימושית וסביבה שולחנות וכסאות לסעידה וצפייה. 

גילוף בעץ ובניית כינורות: מתחם מיוחד בתצוגה הישראלית יוקדש לאמנות מיוחדת במינה – אמנות הגילוף בעץ ובניית כינורות. אלי אבוחצירה עוסק בגילוף עץ ונגרות ומלמד בסדנאות ברחבי העולם את אמנות הפיסול והבנייה בעץ. בנוסף, יש לאלי בית ספר לנגרות ועבודות עץ במושב עמינדב, בו הוא מלמד את סודות האמנות ולצדו, שלמה מויאל – בונה כנורות מקצועי. יחד שניהם יקימו ביתן של עבודות עץ, גילוף, ובניית כינורות ויערכו סדנאות לקהל המבקרים ביריד. 

מתחם הילדים: לילדים מובטחת תעסוקה מלאה ומרתקת שתתרחש בשני מתחמים: מתחם בחסות אתר "לגדול" אשר יעוצב כגן קסום עם יערות וגנים בינלאומיים ובו יתקיימו מופעים וסדנאות יצירה אשר עוסקים בארצות המציגות ביריד הבינלאומי. הילדים יקבלו חוברות יצירה של ארצות אלו, ולאחר שהחלו לעבוד עליהם במתחם הילדים, יוכלו לקחת את החוברות עימם לביתם ולהמשיך ולעסוק בהן. המתחם השני הינו מתחם בו יועלו מופעי קרקס מיוחדים לילדים ולכל המשפחה.  

לעמוד בריכת הסולטן.

פרטים נוספים

הכניסה הראשית לחוצות היוצר, הינה דרך פארק טדי, שם גם יש מקומות חנייה רבים, לנוחות המגיעים לבלות ביריד.
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: