פסטיבל ישראל 2012: הופעות מחול
פסטיבל ישראל 2012: מחול


רשימת המופעים:


טנגו דל סור


כל ההופעות בתיאטרון ירושלים, אודיטוריום ע"ש רבקה קראון

31‪.‬5‪.‬2012 | 21:00
1‪.‬6‪.‬2012 | 16:00
2‪.‬6‪.‬2012 | 21:30
3‪.‬6‪.‬2012 | 21:00


בימוי וכוריאוגרפיה: נטליה הילס
מוסיקה: פטרצ'יו וילארחו
תלבושות: ז'אן לוק דון ויטו
תאורה: קרלוס אנריקה דיאז
רקדנים: נטליה הילס, הרנן לזרט, איבן טרזס, שרה גורדן, תומאס גלבאן, גימנה הררה, נרי פיליו, יאנינה קינונז, קרלוס בריונוואבו, מייט ואלדס.
נגנים: פטרצ'יו וילארחו, אוקטביו ברונטי, הקטור דל קורו, חואן פאבלו רומריון, הומברטו רודולפי, הקטור פינדה, פאבלו אוצ'לי, ריצ'ארד נייגו
 

טנגו דל סור, או בתרגום חופשי "רקדני הטנגו מן הדרום", היא קבוצה העוסקת באיתור ובאימונם של רקדני טנגו צעירים אשר המכנה המשותף ביניהם הוא האהבה חסרת הפשרות לריקוד המיוחד הזה, המהווה סמל למסורת הארגנטינאית ובסיס לאמנות בימתית אסתטית.


אפשר לומר שבהפקה זו ניתן לראות איך התפתח הריקוד הייחודי הזה , על כל השלבים התנועתיים והמוסיקליים שלו. ההפקה היא הומאז' לאמני "תור הזהב של הטנגו" בארגנטינה: חואן ד'אריינזו, אניבל טרוילו, גרדל, לפרה, ועד האמנים של העת המודרנית - חורחה לואיס בורגז, ג'וליאן פלאזה ואסטור פיאזולה.


נטליה הילס נולדה למשפחה של רקדני טנגו, ולימים היתה לאחת מן הכוכבות המובילות במופע הטנגו הפופולרי ‪Forever Tango‬ שהיה ללהיט שובר קופות בברודווי. בשנת 2009 הגשימה את חלומה והקימה להקת רקדני טנגו תחת ניהול , עמה היא מסתובבת בעולם וזוכה להצלחה רבה.

 

משך המופע: כשעה וחמישים דקות, כולל הפסקה
‎ מחיר רמה א'- 140 ש"ח
‎מחיר רמה ב'- 80 ש"ח

 

מומיקס | בוטניקה


תיאטרון ירושלים, אולם שרובר
10‪.‬6‪.‬2012 | 21:00


להקת "מומיקס" הוקמה בשנת 1980על ידי הכוריאוגרף מוזס פנדלטון המכהן כיום כמנהלה האמנותי. הוא גם היה לאחד ממייסדי להקת התיאטרון-מחול "פילובולוס" בשנת 971 , ונחשב לאחד מן הכוריאוגרפיים החדשניים והנחשבים ביותר בארה"ב ב 40 השנים האחרונות.

 
המופע "בוטניקה" מבוסס על הקשר שבין האבולוציה, החיים וארבעת עונות השנה. הלהקה מביאה אל הבמה את המושג "טבע" באמצעים של משחק, אקרובטיקה, פנטומימה, מחול, מוסיקה, תלבושות אקסטרווגנדיות, ודינמיקה בימתית משובחת. כל אלה מציגים את הצורה המשתנה של החיים על כדור הארץ, כשאלו משתנים מיום ליום, מרגע לרגע.

 
עשרת הרקדנים של הלהקה הופכים את המושג "טבע" לעולם דימויים תיאטרלי יוצא דופן שהופך את "בוטניקה" לחוויה מולטי דיספלינית מרתקת.


משך המופע: כשעתיים כולל הפסקה.
‎ מחיר רמה א'- 220 ש"ח
‎מחיר רמה ב'- 80 ש"ח


דואט כפול/ צ'כיה-ישראל | דוט 504 ורועי אסף


תיאטרון ירושלים, אודיטוריום ע"ש רבקה קראון
5‪.‬6‪.‬2012 | 20:30


חלק 1

 
דוט 504
קבוצת תאטרון מחול זו הוקמה בשנת 2006 על ידי מי שמשמש היום כמנהלה האומנותי- ‪Lenka Ottová‬.
מופע מחול זה מתאר מציאות עתידית בה נותרו על כדור הארץ בני אדם, בלי חיות. שני הרקדנים מביאים לידי ביטוי את הקשר בין הצייד והניצוד, הקשר שבין לצוד ולהיטרף. את העבודה מאפיין מתח אינטנסיבי שמניע את הרקדנים במשנה זהירות זה מול זו, כאשר לאורך כל היצירה נבחן הנסיון של הפגיעה האחד בשני. על אף הכוריאוגרפיה המורכבת, ואולי יש לומר אלימה במידת מה, יש בה גם עדינות מלאת חן.


55 דקות.


חלק 2 

 
רועי אסף והדר יונגר- הראל
לאחר הופעה מוצלחת במסגרת "הרמת מסך 2011" יארח הפסטיבל את היצירה הזו שזכתה לשבחים רבים, פרי יצירתם של רועי אסף והדר יונגר-הראל.

 
מה היה אותו אירוע, אשר קדם בשש שנים למפגש הזה‪‪.‬ הידיעה כי עבר מסוים הוא שהוליד את המפגש המחודש תטלטל בין ההווה הנראה לבין העבר אותו נדמיין להם‪.‬לא נדע אם הכירו, אם אהבו, אם קיוו למפגש נוסף שיגיע, האם בכל ששת השנים הללו חלקו את חייהם או שדבר מה הפריד אותם מאז‪‪.‬ אפשר שבחלוף המחוות ביניהם יהפוך כל הבהוב תנועה להוכחה המאשרת את שחשבנו או לכזו המרסקת תחתיה את ההנחות שהנחנו אודות עברם‪.‬ זהו דואט של עבר והווה, המזינים זה את זה, קשורים בעבותות, כבמעין סיפור אהבה בלתי נמנע‪.‬


20 דקות.


‎מחיר רמה א'- 140 ש"ח
‎מחיר רמה ב'- 80 ש"ח


קאראס-סאבורו טישגוורה | מראות ומוסיקה


כל ההופעות תתקיימנה בתיאטרון ירושלים, אולם שרובר
7‪.‬6‪.‬2012 | 21:00
8‪.‬6‪.‬2012 | 14:00
9‪.‬6‪.‬2012 | 21:30


כוריאוגרפיה ועיצוב: סאבורו טשיגווארה
עריכה מוסיקלית: סאבורו טשיגווארה, איזומי נקאנו
משתתפים: סאבורו טשיגווארה, ריאוקו סאטו, ארי ואניקוואה, קאפומי טקאגי, ריצ'י קאמי, נאנא יאמאמוטו, ג'יף, מיא קאוואמורא.


בדברי הקדמה על המופע "מראות ומוסיקה" נכתב: "בחיים שלנו אין מראות ומוסיקה. הם משקפים את מה שאנחנו רואים או את מה שאנחנו מתאמצים לדמיין. מימד שהוא אחר מן העולם האמיתי... ומשהו נשאר בלתי ידוע... בלתי מפוענח. ואם כך , מה זה אומר על הגוף שלנו...? "


במופע זה שהוצג לראשונה ב 25 בספטמבר 2009 בתאטרון הלאומי החדש בטוקיו, מופיעים שמונה רקדנים ובתוכם הופעת סולו מרתקת של סאבורו. הרקדנים מתמודדים עם העיסוק בין הגוף ובין והיחס שלו למראות ומוסיקה, וחושפים את היכולות הגופניות שלהם למימד חדש של מציאות המלאה במוסיקה ואור. המופע בוחן את האופי המוחשי (והבלתי מוחשי) של מוסיקה ואת ההשתקפות שלנו כשאנו מביטים במראה.


משך המופע: 75 דקות ללא הפסקה
‎מחיר רמה א'- 220 ש"ח
‎מחיר רמה ב'- 80 ש"ח

לעמוד תיאטרון ירושלים.

פרטים נוספים

רחוב מרכוס 20
טלביה
02-560-5755
www.jerusalem-theatre.co.il
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: