אטרקציות בירושלים > מוזיאונים > מוזיאון המדע בירושלים

אודות
וידאו
גלריה
ארועים

מוזיאון המדע בירושלים


מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים הוא מקום נהדר לבילוי משפחתי וללמידה קצת אחרת. מטרתו לעורר את הסקרנות ולהעמיק את ההבנה בעולם המדע והטכנולוגיה. הוא מציג את המדע כחלק בלתי נפרד מהתרבות המודרנית ומחיי היום-יום.

במוזיאון מוצגות בו זמנית מספר תערוכות עם מוצגים פעילים שמזמינים ילדים והורים לגעת בהם ולהפעילם. המוצגים מעודדים שיתוף פעולה והידברות בין המבקרים, והם מופעלים על ידי המבקר עצמו  ובכך הם מעניינים, מהנים ומלמדים במיוחד. תוכן כל מוצג מתמקד בתופעה מדעית אחת, והעיצוב אף הוא תומך בבהירות המסר.

שעות פתיחה קבועות:

ראשון סגור
שני-חמישי 10:00-18:00
שישי 10:00-14:00
שבת 10:00-15:00

בין שפע התערוכות במוזיאון ניתן לבקר ב"משחקי אור וצל" - תערוכה אינטראקטיבית וייחודית המגיעה ממוזיאון המדע בפריז. התערוכה משתרעת על פני 600 מ"ר ומעוצבת כביתו של פרופסור ארצ'יבלד צל, חוקר, חולם ואספן צלליות. דרך סיור  מגלים המבקרים צללים מפתיעים ומיוחדים והופכים לחוקרים בעצמם. בתערוכה עשרות מוצגים אינטראקטיביים המזמינים את המבקרים להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות לתת לצללים לברוח או אפילו ללכוד אותם!  

תערוכת "אשליות" - תערוכה אינטראקטיבית עם מוצגים מסקרנים שמטרתם להתנסות ולבדוק מהי אשליה? תערוכה מרתקת המבוססת על אשליות ידועות, תנועה, ראייה , רקע ועוד.  האשליה מפתיעה וההסברים לה מאפשרים "חלון הצצה"  אל התהליכים וההשפעות על המוח.

תערוכת "Captcha" - תערוכה שנפתחה בשיתוף החברות אינטל, גוגל, צ'ק פוינט ומדטון, ובוחנת את השפעת המחשב על חיינו ועד כמה הוא שינה (או לא) את העולם. מהם גבולות היכולת של המחשב, ומה לעולם לא יוכל לחשב? האם המחשב יגיע אי פעם למודעות עצמית? יכול להיות יצירתי? ומה כל זה אומר עלינו ועל מחשבתנו. התערוכה מעוצבת כמרחב פנטזיה ובצבעוניות רבה ברוח ההי-טק.

עוד במוזיאון

"לגעת במים": מוצגי ענק פעילים בבריכות מים בחצר המוזיאון.

תערוכת "חשמל" - מה זה חשמל ואיך מפיקים אותו? חלון שקוף המאפשר הצצה אל העולם הנסתר שמעבר לשקע בקיר.

 "מנוף לגילוי": תערוכה לגיל הרך על מכונות פשוטות ועוד תופעות. תערוכה הממחישה עקרונות מדעיים לקטנטנים .

"סיבוב בלונה פארק": תערוכה המחברת בין מתקני הלונה פארק לחוקי הפיזיקה. מה שומר עלינו שלא ניפול מרכבת הרים? מה משפיע על יכולתנו לקלוע למטרה? ומה מרים את סוסי הקרוסלה?

מתחמי פעילות

מתחם "בונים בחול" - ארגז חול משוכלל המהווה עולם בנייה אתגרי וחווייתי לילדים מגיל 3 הכולל בית חרושת לייצור לבני חול, משימות אתגר מרתקות לילדים ולהורים, המעודדות דימיון, חשיבה יצירתיות ועבודת צוות…ולהורים אל דאגה! בסופה של החווייה  עמדת ניקיון השואבת חול להמשך ביקור מהנה במוזיאון.

מתחם ׳הקוביות הכחולות׳ - מתחם רחב ידיים למשחק התנסות ובנייה עם לבני ענק בצורות ובגדלים שונים ובצבע כחול מרהיב.. לפיתוח יצירתיות, דמיון ומשחק  ולעידוד חשיבה, שיתוף פעולה ותנועה - להיט בינלאומי במוזיאוני מדע!! גודלן הייחודי של לבני הבנייה מאפשר יצירת מבני ענק תוך התנסות בעקרונות הנדסיים שונים.

תערוכות נוספות פעילות ומרתקות, קבועות ומתחלפות ממתינות לכם במוזיאון וסיורים מודרכים מידי יום. המוזיאון מציע הדגמות מדעיות מרתקות ומשעשעות  וסדנאות בנייה לילדים הצעירים: מתנסים, בונים “מוצגונים” ולוקחים הביתה למזכרת. 

בימי שבת, חג ובחופשות מתקיימות הופעות תאטרון מדע והופעות בשיתוף הקהל המותאמות לכל הגילאים. במוזיאון ניתן לערוך ימי כיף למשפחות ,לחגוג ימי הולדת ובר/בת מצווה, ניתן לערוך כנסים ולקיים ימי גיבוש וצוות מקצועי.

מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד מזמן הנאה וחוויה של למידה לכל המשפחה.

To Bloomfield Science Museum in English press here

פרטים נוספים

ראשון סגור | שני-חמישי 10:00-18:00 | שישי 10:00-14:00 | שבת 10:00-15:00 (שעון קיץ - 10:00-16:00)
שדרת המוזיאונים, גבעת רם, ירושלים 9270100
02-6544888
   Print

Send to friend

Your name:
Your E-mail:
Friend's name:
Friend's email: