מסעדות לאירועים בירושלים

כל מה שצריך לדעת על טקס העלייה לתורה בכותל


מידע כללי

הילדים שלנו כבר מזמן כותבים על הקיר בפייסבוק הודעות, בקשות ואפילו תפילות, אך אין ולא תהיה אלטרנטיבה לקיר הפתקים והדמעות היהודי הלא הוא הכותל המערבי. כשילד מגיע לגיל 13 הוא מקבל כרטיס כניסה לתרבות עתיקה בת אלפי שנים, ובכדי להתחיל את המסע הזה, רבים בוחרים להגיע ולחגוג אותו במקום שבו הכל נגמר וגם יתחיל – השריד מבית המקדש, הכותל המערבי.

 

בין אם אתם בעלי ניסיון רב ומגיעים בליווי של עשרה גברים לפחות למניין, כיפות, סידורים ותפילין או באים כקבוצה קטנה חסרת כל, אל דאגה, ברחבת הכותל יש מענה לכל סוגי האנשים והקבוצות. החל מכיפות המחולקות בכניסה, סידורים לתפילה ועד לעשרות מניינים בנוסח אשכנזי וספרדי המתנהלים לאורך כל היום וספרי תורה שעומדים לרשות המתפללים.

 

אם שילמתם ממיטב כספכם על לימוד טעמי המקרא והעלייה לתורה, כדאי להגיע בימים שני וחמישי בהם עולים לתורה בתפילת שחרית (עד לסביבות השעה 11:00) על מנת שהילד יזכה לקרוא בתורה וליהנות ממטח סוכריות טופי (או מרשמלו רך לאמיצים פחות). עם זאת זכרו שימים אלו הם עמוסים יותר וייתכן כי תתקשו למצוא את מקומכם בהמולה הרבה. בנות המין השני יישלחו אחר כבוד לעזרת הנשים הצמודה, שם יוכלו להקשיב לנער הקורא בתורה ולהשתתף בזריקת הסוכריות על חתן השמחה. מומלץ לקיים את התפילה צמוד למחיצה בכדי שגם הנשים ייקחו חלק פעיל בטקס החשוב.

 

מעבר לאימונים על ההתחמקות מהסוכריות, כדאי להתכונן ולהתאמן מראש על ברכות התורה, הנחת התפילין וכמובן טעמי המקרא לפרשה הנכונה. את הטעמים לומדים ומתרגלים כמה חודשים מראש בכדי להגיע מוכנים לרגע הגדול. יש משפחות שמכינות גם נאום קטן וברכות לרגל האירוע, דבר שנותן נימה אישית לטקס. הפק"ל הקבוע שמומלץ להביא מראש לאירוע כולל סידורים לתפילה ותנ"ך לקריאה בתורה, תפילין וטליתות לנער ולמתפללים, סוכריות וממתקים לטקס העלייה לתורה, פתקים וכלי כתיבה לכתיבת בקשות ולהכנסתן בין האבנים כמנהג המקובל, וכיבוד קל הכולל משקה לאמירת "לחיים" לשמחת המשתתפים. המקום הידוע להגשת כיבוד הוא רחוב הגיא, במעבר מהרובע המוסלמי אל רחבת הכותל.

 

אפשר להיעזר בקרן למורשת הכותל המערבי המפעילה עמדת מידע והכוונה ברחבת הכותל ומייעצת לחתן הבר מצווה ולמשפחתו בהנחת תפילין, קריאה בתורה ובשאלות נוספות. בנוסף מוענקת לחתני הבר מצווה תעודה אישית חתומה על ידי רב הכותל, על שבחר לחגוג בכותל המערבי. הקרן מפעילה "מוקד בר מצווה" העונה על שאלות רבות בנוגע לקיום בר מצווה בכותל, בימים א'-ה' בין השעות 16:00-19:00בטלפון - 02-6271333. שימו לב כי ברחבת הכותל ייתכן ואנשים שלא תכירו יציעו לכם עזרה בטקס. חלקם יבקשו תשלום לאחר מעשה ולכן כדאי לתאם ציפיות מראש. אך שום דבר לא יכול באמת לקלקל את החוויה הייחודית הזו של חגיגת בר מצווה, אפילו סמלית, בכותל המערבי.  

 

קיום אירוע בר מצווה בכותל הוא משמעותי וחשוב ואנו כאן כדי לסייע לכם בהפקת טקס הבר מצווה המרגש ביותר. כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר ויכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה ביותר לאירוע שלכם, כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text