מוזיאון המדע - סטריפ - 1

מוזיאון המדע בירושלים


ט"ו בשבט במוזיאון המדע בתאריך 10.02.2020

עד 10.02.2020

ירוק במוזיאון - חגיגת ט"ו בשבט במוזיאון המדע

שבת 8.2.20, ושני 10.2.20

 

לרגל ט"ו בשבט מזמין מוזיאון המדע את ההורים הילדים וכל המשפחה לחגיגה ירוקה ומיוחדת.

 

בין הפעילויות:

 

'שתיל-פתיל' – סדנת בנייה של עציץ מיוחד ואקולוגי תוך יישום מנגנון פיזיקלי. מתנה לכל משתתפ/ת!

 

'פרח פנוי  להובלה' – סדנת בנייה הילדים וההורים יכינו 'פרח' ויבדקו כיצד מוביל הצמח את המים מהשורשים עד לקצוות העלים כנגד כוח המשיכה. את מודל הפרח יקחו הילדים הביתה (מגיל 4+).

 

'תנו לגדול בשקט' - סיור מודרך כולל טעימות בתערוכת 'שדות המחר', בחממה ובשטחי הגידול במהלכו ילמדו המשתתפים על הצמח, מזונותיו, צרכיו והתפתחותו בכל שלבי הגדילה.

 

'הדגמה בפיתה' – הדגמה מדעית משעשעת על איך נוצר הכיס בפיתה בהשתתפות קהל, מה קורה כשמחשמלים מלפפון – הבערת מקור אנרגיה מפתיע ואיך יוצרים מוס חומוס בכלים מדעיים.

 

ארומה – על טעם ועל ריח – סדנה התנסותית להורים וילדים  על צמחי תבלין, מקורם של התבלינים בהם אנו עושים שימוש יומיומי, מה הקשר בין טעם לבין ריח ועוד.

 

סרט בתלת מימד חדש – המסע של בנג'י - צבי ים הינם בין היצורים הקדומים והמלכותיים על פני כדור הארץ. מזה למעלה מ-100 מיליון שנה הם חצו אוקיינוסים וימים, סובלים מהכחדה וממלאים תפקיד קריטי בשמירת שרשרת המזון בטבע. אולם כעת הם עומדים מול איום חדש – בני האדם. הגיע הזמן שנלמד ונכיר את חייהם של היצורים המדהימים הללו. בסרט תלת ממד חדש יצטרפו הצופים למסעה המרתק והמסעיר של בנג'יBunji , צבת הים הירוקה. מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על חופי אוסטרליה החמימים, לאורך "השונית הגדולה" ואלפי קילומטרים באוקיינוס הפתוח והסוער. לאחר עשרות שנים שבה בנג'י באופן מסתורי ומדויק לאותו החוף בו בקעה מהביצה על מנת להמשיך את מסורת הדורות הבאים.

 

מסעה המרהיב והמאתגר של בנג'י בעומק האוקיינוס מזמן לנו היכרות עם שוכני הים וחיות נוספות, הרפתקאות מסעירות, מפגשים מלהיבים וצילומי צלילות עומק שלא נראו כמותם. צבי הים מלמדים אותנו עד כמה נפלא הוא עולמנו, עושר החי והצומח מעל פני הים ובמיוחד במצולותיו ותפקידנו לשמור על הטבע המיוחד למען הדורות הבאים.

 

(משך הסרט: 25 דק' מגיל 4 ומעלה. בתשלום נוסף מעל גיל שנתיים  -  10 ₪)

 

פרטים כלליים: 

 

שבת 8.2.20 16:00-10:00 ושני ,10.2.20 16:00 – 18:00

 

עלות: ילד מתחת לגיל 5 חינם, מעל גיל 5/מבוגר 50 ₪, כרטיס משפחתי 180 ₪

 

הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות

 

כתובת: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

 

שדרת המוזיאונים 3 גבעת רם

 

טל 02-654488 | www.mada.org.ilצילום: עידן ועקנין

get-tickets
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text