Attractions Banners - 247

מוזיאון ארצות המקרא

כל המידע על מוזיאון ארצות המקרא

הזמנה לקבוצה
     
מידע כללי

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים – חוויה של פעם ב-1,000 שנה!


הצטרפו למסע בזמן, אל סיפורן של תרבויות המזרח הקרוב הקדום, בהם שזור גם סיפורו של עם ישראל, במוזיאון היחיד בעולם המציג את התפתחות הציוויליזציה מנקודת מבט מקראית. האוסף כולל עתיקות ופריטים יקרי ערך מהתקופה הפרהיסטורית ועד לתקופת המשנה והתלמוד.


בגלריות השונות תעברו בין ממצאי התרבויות העתיקות ותגלו כלים ופסלים ששימשו בחיי היומיום ובטקסים פולחניים, ארונות וכלי קבורה, תכשיטים ומסיכות, כלי נגינה ועוד. אלו יספרו לכם על התפתחות הכתב, על שורשי האמונה באל אחד, על מנהגי הקבורה במצרים העתיקה ועל אורח חייהם ומנהגיהם של העמים הקדומים. לצד תצוגת הקבע אפשר לראות במוזיאון תערוכות מתחלפות ואת חדר הפרסקו הרומי, תצוגה ייחודית מסוגה בארץ של ציורי קיר שנמצאו בפרוורי העיר פומפי.


תערוכת קבע


אוסף עתיקות וארכיאולוגיה מהחשובים בעולם של פריטים מהמזרח הקרוב הקדום. פסלים, תכשיטים, פסיפסים וכלי חרס מספרים את סיפורם של העמים הנזכרים בתנ"ך דוגמת הבבלים, הפרסים והמצרים הקדמונים. עושר המוצגים הפרוס על פני 21 גלריות מאפשר הצצה נדירה אל חיי היום יום של תרבויות העבר, מערש הציוויליזציה ועד לתקופת התלמוד.


*מדריך קולי בעברית ובאנגלית.

 

תערוכות מתחלפות

 

- בין דוד לגוליית - חידת קיאפה – האם נמצאה העיר המקראית שעריים? התערוכה חושפת לראשונה את הממצאים המרתקים שהתגלו בעיר המסתורית בת 3000 השנה, מתקופת דוד המלך, בחורבת קיאפה.


- אלים גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה – תערוכה חדשה המציגה אוסף מרהיב  של כלי קרמיקה מעוטרים בסצנות מהמיתולוגיה היוונית. מוזמנים לגלות את תרבותן של אתונה ושל ערים יווניות נוספות, ולהכיר מקרוב את עולם האהבה, הבידור, הספורט והמלחמה שלהן. זאוס, הרה, אפולו,  הרקלס, אכילס, מתעוררים כולם לחיים בתערוכה מרהיבה ביופייה!


- ירושלים שהייתה בבבל, אור חדש על גולי יהודה – תערוכה חדשה הנפתחת בעקבות הצלחתה של התערוכה "על נהרות בבל" ולבקשת הקהל. סיור בעקבות תעודות מקוריות שנשתמרו על לוחות טין המתארות את חיי היום יום של יהודי בבל. באמצעות התעודות ניחשף ליישוב "אל יהודו"- עיר היהודאים, בו ישבה אוכלוסייה יהודית חזקה כלכלית ורוחנית בבבל.

 

מידע כללי

 

-  שעות פתיחת המוזיאון: ימים א', ב', ג', ה' 9:30 – 17:30 | יום ד' 9:30 – 21:30  | יום ו', ש' וערבי חג 10:00 – 14:00 | חג: סגור | www.blmj.org  02-561106 | 

- מחירי כניסה למוזיאון – מבוגר: 44 ₪, ילד (18-5)/ סטודנט/ חייל/ נכה/ עולה חדש/ אזרח ותיק: 22 ₪. אזרח ותיק תושב חו"ל: 35 ₪.


ימי רביעי החל מהשעה 16:00 ובשבתות הכניסה לילדים ללא תשלום! באדיבות אגודת הידידים של המוזיאון.


כתובת: רחוב סטפן וייז 21, קריית המוזאונים, ירושלים

 

 

 

  • מתאים לילדים
  • יש קפיטריה
  • פתוח בשבת
  • מקום ממוזג
  • חניה חופשית

אירועי מוזיאון ארצות המקרא

preloader
חנות המוזיאון הטובה בירושלים - החניה חינם!
 
מגוון מתנות ייחודיות של מיטב המעצבים בישראל: מתנות מקוריות לחגים ומועדים * תכשיטים * יודאיקה * משחקים * רפליקות ייחודיות למוצגים מתערוכות המוזאון * קטלוגים וספרים * מתנות למשרד ולבית  * קטלוג התערוכה "על נהרות בבל" והספר "על נהרות בבל – תעודות בכתב היתדות מראשית גלות בבל".
 
מבצע מיוחדים לקראת חגים ומועדים
shop@blmj.org 
בואו לחגוג במוזיאון!

בר/בת מצווה | בואו לחגוג במוזאון ותיהנו מחוויה חד-פעמית באווירה ייחודית, הכוללת סיורים אינטראקטיביים ושירותי קייטרינג משובח. 
 
תכניות לאירוע בר/בת מצווה:
*מלך ליום אחד  - חתן/כלת המצווה ידריכו במוזאון את אורחיהם בסיור מיוחד, המותאם לפרשה/לדרשה.
*מתחברים לשרשרת הדורות  - תכנית חדשה הכוללת פעילות חווייתית לילדים וסיורים מרתקים למבוגרים. סיור הרפתקות עם משימות ותחפושות. 
*אחרי הכותל במוזאון – פעילות אינטראקטיבית לילדים ולמבוגרים בנושאים מגוונים כמו סיפורי התנ"ך, חגי ישראל ועוד. 
כנסים עסקיים, ימי עיון וקבלות פנים
ניתן לקיים אירועים עסקיים במגוון חללי המוזאון הכוללים אודיטוריום, אולם אירועים, אולם לקבלת פנים ועוד. 
 
חתונות ואירועים פרטיים
אירועים פרטיים, יוקרתיים, שמחות של פעם בחיים וציוני דרך משמעותיים באווירה המיוחדת של המוזאון: בחורף במתחם האירועים המעוצב בסגנון קלאסי ובקיץ בגינת שבעת המינים. 
טורא, חברת הקייטרינג החדשה, מחויבת להצלחה מלאה של האירוע ולהנאה מושלמת של הלקוח והאורחים.
 
לפרטים: events@blmj.org
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text