Attractions Banners - 149

מרכז מורשת מנחם בגין

כל המידע על מרכז מורשת מנחם בגין

הזמנה לקבוצה
     
מידע כללי

מרכז מורשת בגין הינו מרכז תרבותי עשיר ושוקק חיים, אשר במרכזו מוזיאון הלוקח את הצופה אל תוך נבכי חייו של מנהיג מעורר השראה.

 

ביקור במוזיאון בגין מספר את סיפורה של האומה הישראלית ואת השינויים הדרמטיים והאתגרים איתם התמודדה החברה הישראלית בדורות האחרונים. המוזיאון עוקב אחר סיפורו של מנהיג שסחף המונים, דרך ילדותו באירופה, הפיקוד על האצ"ל, תקופת האופוזיציה ועד כהונתו כראש ממשלה- פרק היסטורי שכלל ארועים דרמטיים כמו הסכם השלום עם מצרים והפצצת הכור הגרעיני בעיראק. במהלך הביקור תוזמנו לבקר במפקדה הסודית של האצ"ל, בסלון המקורי של משפחת בגין בתל אביב, ואף להיכנס למשרד ראש הממשלה ולהשתתף בעצרת בחירות סוערת, ובכך מזמן המוזיאון למבקרים בו מפגש עם כמה מהרגעים המשמעותיים ביותר בחייו של בגין השזורים בתולדותיה של מדינת ישראל.

 

המוזיאון הנו חוויה לכל המשפחה, הכוללת סרטים דוקומנטרים נדירים, מסכי מגע אינטראקטיביים, פס קול מלווה, תאורה דרמטית ומכלול שחזורים ופריטים מקוריים מתוך חייו של אחד המנהיגים הבולטים בהיסטוריה של זמננו.

 

מוזיאון בגין, הצופה על הר ציון וחומות העיר העתיקה, הוא גם מקור בלתי נדלה של מסמכים וספרות היסטורית, ומרכז תרבותי חוויתי. במכון המחקר שבמרכז בגין מתקיימים ארועי תרבות מגוונים, הרצאות פומביות קורסים וכנסים הנערכים בשיתוף עם אוניברסיטאות ומוסדות מחקר. כמו כן מקיים המרכז תוכניות חינוכיות- סדנאות וסיורים לכוחות הבטחון ותלמידי בית הספר.

 

הארכיון של המרכז הינו חלק בלתי נפרד מארכיון המדינה, והגן הארכיאולוגי - 'כתף הינום', השוכן בתחומי המרכז, מציג מערות קבורה מימי הבית הראשון בו נמצא הטקסט המקראי הקדום ביותר. התוכניות החינוכיות העשירות של מורכז מורשת בגין לילדים, למבקרים מחו"ל ולחיילי צה"ל כוללים את תוכנית 'כנסת צעירה' במסגרתה לומדים תלמידים את עקרונות התהליך הפרלמנטרי בישראל, תוכנית נוספת מנחילה את ערכי מרכז בגין לצעירי יהדות התפוצות.

 

מוזיאון מנחם בגין הינו חוויה אורקולית ייחודית המספקת למבקרים בו הכרות מרגשת עם דמותו של אחת המנהיגים הבולטים בתולדותיה של מדינת ישראל. הביקור במוזיאון הינו במסגרת מודרכת ובסיורים מודרכים בלבד. הסיורים ניתנים בעברית ובאנגלית וניתן לקבל אוזניות גם לשפות ספרדית, צרפתית, רוסית וערבית.

 

 

במרכז תמצאו גם ספריה, מרכז כנסים, בית הוצאה לאור, בית כנסת ותוכניות שוטפות הפתוחות לקהל הרחב.

 


אירועי מרכז מורשת מנחם בגין

preloader
הפוליטי באמנות: ההשקפה הלאומית-ליברלית בשיח התרבותי והאמנותי בישראל
 
מרכז מורשת בגין שמח להכריז על סמינר ייחודי המיועד לאמנים צעירים ולסטודנטים לתארים מתקדמים באמנות ובביקורת תרבות. במסגרת התכנית יתקיימו 11 מפגשים עם חוקרים, אמנים, מבקרי תרבות ומרצים מובילים ובולטים בחברה הישראלית לדיונים על אמנות, קולנוע, ספרות, ציור ושירה. נדון על השפעות מ- ועל הדיון הפוליטי בישראל; נערוך היכרות עם המחשבה הלאומית-ליברלית ונדון בשאלות אקטואליות על לאומיות, חופש הביטוי וערבות הדדית. המשתתפים בתכנית יהיו זכאים למלגה על סך 4,000 ש"ח בעבור מחויבותם להשתתפות בתכנית וקריאת החומרים הנלווים לצורך הדיונים בסמינר.
 
לפרטים נוספים:  02-5653035  או באתר
 
תכנית להשקפה לאומית-ליברלית: תכנית להשקפה לאומית-ליברלית לחוקרים ומובילי דעה
 
מרכז מורשת מנחם בגין שמח להודיע על פתיחת תוכנית לחוקרים ולמובילי דעה לשנת תשע"ז. סטודנטים לתארים מתקדמים מוזמנים לקחת חלק בסמינר שנתי אשר משמש במה לבירור אקדמי בנושא השקפה לאומית-ליברלית. ה תוכנית תכלול 11 מפגשים עם חוקרים ומרצים בכירים המאפשרים היכרות עם תפיסות לאומיות וליברליות, משמעותן ותקפותן בסוגיות עכשוויות ובקביעת מדיניות. 
הסמינר מבקש לעודד חוקרים צעירים ומבטיחים לשלב במחקרם מחקר לאומי-ליברלי ובכך להניח יסודות ליצירת קהילה בישראל העוסקת במחקר של התפיסה. 
התוכנית פתוחה לסטודנטים לתארים מתקדמים בתחום מדעי הרוח והחברה. ה משתתפים יזכו מלגת קיום בסך 4,000 ₪. 
 
מועמדים המעוניינים להגיש מועמדות מתבקשים להגיש בקשה, בצירוף:
* קורות חיים
* נייר בן עמוד אחד המציג שאלות בתחום הלאומיות הליברלית בו ירצה המועמד לעסוק והסבר קצר על הסיבות בגינן ירצה לקחת חלק בסמינר.
 
יש לשלוח את הבקשה עם החומרים הנלווים עד ליום  22/11  לדוא"ל:  tamard@begincenter.org.il
 
בית מדרש לציונות
 
מרכז מורשת מנחם בגין ו המכון למורשת בן-גוריון מפעילים את בית המדרש לציונות, מיסודו של המכון לאסטרטגיה ציונית   שמטרתו להנגיש את רעיונותיהם וחזונם של הוגיה ומנהיגיה של הציונות מראשיתה לכלל הציבור במדינת ישראל, באמצעות מפגש בלתי אמצעי עם המקורות ההגותיים עצמם.

הלימוד, הנערך בשיטה של חברותא ועיון יסודי בטקסט, נועד לייצר בסיס ידע איתן בתחום הציונות ולקיים בירור ערכי מתוך היכרות עם ההשקפות השונות שהכילה הציונות, על זרמיה השונים. על ידי היכרות זו נעשה ניסיון לגשר בין ההגות והרעיונות אשר נזנחו זה מכבר על ידי השיח הציבורי לבין המציאות הישראלית העכשווית, ולייצר שיח ציוני חדש ומפרה.

בבית המדרש אנו מכניסים את הציונות אל כתלי הלימוד, כקומה נוספת, עשירה ומרתקת, בארון הספרים היהודי לדורותיו, קוראים בחברותות כתבי הגות סביב סוגיות מרכזיות, דנים בהם בקבוצה וחושבים איך זה נוגע לנו ומה ניתן ללמוד מזה לימינו.
 
המפגשים מתקיימים אחת לשבועיים בימי שלישי במרכז בגין
book-a-ticket
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text