Attractions Banners - 201

בית אבי חי


פסטיבל ספרות בבית אבי חי בתאריך 05.12.2019

     
עד 05.12.2019

פסטיבל הספרות של בית אבי חי - סתיו 2019

שני-חמישי | 2-5 בדצמבר


יום שני | 2 בדצמבר

 

19:00

שלוש ארבע ולעבודה

 

האם הספרות יכולה להשיב את האנושיות למשאבי האנוש? שיחה על מקומה של העבודה בחיינו בעקבות הכתיבה על מקום העבודה, המרחב הפיזי והנפשי שבו רבים מאיתנו "מבלים" שעות רבות ביום. עורכת ומנחה: ענת שרון בלייס | בהשתתפות: ד"ר אורית קמיר, סלין אסייג ויונתן הראל.

 

 - הכניסה חופשית

 

20:00

אימת הנשים

 

יובל אביבי ומיה סלע ("מה שכרוך") בשיחה עם הסופרות גלית דהן קרליבך ושהרה בלאו על נשים יוצאות דופן בספרות ובחיים. המחיר שהן משלמות, הפחד מהעולם, ואימת העולם מהן.

 

 - הכניסה חופשית

 

20:30

זה היה סיפור של חורף

 

נבחרת של כותבים ישראליים מציעה מחסה מהגשם, הבוץ, הסערות והברקים. ערב רב תחומי לחימום מזג האוויר הסגרירי. בהשתתפות: אורלי קסטל-בלום, אשכול נבו, טל ניצן, אסתר פלד, יהודה גזבר. מוזיקה: עינב ג׳קסון כהן | קטעי משחק והקראה: אורי לחמי | עורך ומנחה: אבישי חורי.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

21:00 

תועפות בראשית / אוקיינוס צלילי

 

שיחה אינטימית בין המשורר יהודה לייב ויטלזון ("תועפות בראשית", עמדה) למשוררת יפעת גלבר ("אוקיינוס צלילי", אבן חושן).

 

 - הכניסה חופשית

 

 

יום שלישי | 3 בדצמבר

 

 

19:00

צערו העתיק של הירח 

 

המשורר ומבקר הספרות צור ארליך בשיחה עם הסופרת נעמה דעי על רומן הביכורים שלה "צערו העתיק של הירח" (הוצאת עם עובד), דרמה משפחתית על רקע תאונה של בן המשפחה.

 

 - הכניסה חופשית

 

20:00 

בכור

 

מבקר הספרות אריאל הורוביץ בשיחה עם המשורר אסיף רחמים על "בְּכוּר" (סדרת רף, הוצאת כתב), ספר שיריו השלישי.

 

 - הכניסה חופשית

 

20:30

נועדנו לגדולות אחרות

 

בין עולם התשובה לעולם הישיבות, בין חרדיוּת לישראליוּת, בין גזענות לאמנות, ובין הגמרא ל"המצאת הבדידות". ערב לכבוד "נועדנו לגדולות אחרות" (הוצאת טנג'יר), ספר שירי הביכורים של עדן אביטבול. משתתפים: אלירן מלכה, רועי חסן, אלון בר, מרלין וניג, ימימה מזרחי, מלך זילברשלג, עדן אביטבול. מנחה: לבנת בן חמו | מוזיקה: נועם בנאי.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

21:00

נהר הפה

 

ערב מחווה למכלול יצירתו של המשורר, הסופר והעורך בנימין (בני) שבילי, לרגל הוצאת ספר שיריו החדש "נהר הפה" (הוצאת אבן חושן). בהשתתפות: בני שבילי, אגי משעול, תמיר גרינברג, גלעד מאירי, דב אלבוים. עורך ומנחה: אביחי קמחי | מוזיקה: הדרה לוין ארדי.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

 

יום רביעי | 4 בדצמבר

 

 

19:00

"אמזלג"

 

החוקרת רחל גץ סלומון בשיחה עם הסופר יוסי סוכרי על הרומן האחרון שלו, "אמזלג" (הוצאת עם עובד), שגיבורו הוא אינטלקטואל מזרחי במשבר המתחקה אחר שורשיו.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

20:00

400 עוף

 

פואטיקה פוליפונית, מוזיקאליות מובלטת ומבט חד וחודר על החברה: ערב לכבוד ספר שיריו השני של המשורר טינו מושקוביץ "400 עוף" (הוצאת מקום לשירה). משתתפים: עודד כרמלי, נועה שקרג'י, גלעד מאירי, זלי גורביץ', טינו מושקוביץ. מנחה: ג'רמי פוגל.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

20:30

אִתי החיים משחֵק הרבה

 

בלהה בן אליהו בשיחה עם הסופר דויד גרוסמן על ספרו האחרון, "אִתי החיים משחק הרבה" (הוצאת הספרייה החדשה). סיפורן של שלוש נשים חזקות, אשר פרשה מרה ומושתקת מרעילה את חייהן. מוזיקה: אפרת בן צור, גיטרה: עומר הרשמן.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

21:00 

שלום לאדון העורב

 

המשוררת חיה לוי בשיחה עם החוקר ד"ר עמוס נוי על ספר שיריו הראשון "שלום לאדון העורב" (הוצאת עולם חדש).

 

 - הכניסה חופשית

 

 

יום חמישי | 5 בדצמבר

 

 

19:30

מסע דילוגים

 

בלהה בן אליהו בשיחה עם הסופר חיים באר על ספרו החדש, "מסע דילוגים" (הוצאת עם עובד). סיפורים על ספרים ובעיקר על האנשים שמאחוריהם בחולשותיהם ובגדולתם.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

20:00

אדריכלות ללא גיל

 

האדריכלית עדה כרמי-מלמד בהרצאה בעקבות ספרה "אבא שלי, דב כרמי" (הוצאת בבל), מונוגרפיה ראשונה על עבודתו של דב כרמי, מהאדריכלים הבולטים והחשובים בישראל. דברי פתיחה: פרופ' אדר' ערן נוימן | מוזיקה: עדינה הרעוז – נבל | מיכה הרן – צ'לו.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 

20:30 

מעטה דק

 

המשוררת שלומית נעים-נאור בשיחה עם המשוררת ריקי כהן על ספר שיריה החדש, "מעטה דק" (הוצאת פרדס).

 

 - הכניסה חופשית

 

21:00 

ציפור כלואה

 

"פִּתְחוּ לִי שְׁעָרִים וּתְכֵל לִי, / פִּתְחוּ לִי, אֲנִי רַק סֵהְלִי / וַאֲנִי יְכוֹלָה לִהְיוֹת יֶלֶד / גַּם יָכוֹל לִהְיוֹת יַלְדָּה." מחווה רב-תחומית ליאיר הורביץ, אחד מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים. משתתפים: עומר ולדמן, נעמי חשמונאי, שני פלג, יעקב ביטון, מרים גולן, עדיה גודלבסקי, יהוא ירון, חדוה הרכבי.

 

- מחיר כרטיס: 20 ש"ח

 


תמונות: קובי קלמנוביץ, מיכאל יעקבסון, טל גלבוע, ינאי יחיאל

get-tickets
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text