אטרקציות בירושלים

מוזיאון הטבע


מוזאון הטבע - 6

החל מ-
₪12-15

  • מוזאון הטבע - 6
  • מוזאון הטבע - 7
  • מוזאון הטבע - 8
  • מוזאון הטבע - 5
  • מוזאון הטבע - 4
  • מוזאון הטבע - 2
  • מוזאון הטבע - 3
  • מוזאון הטבע - 1
מידע כללי

מוזיאון הטבע, השוכן במבנה היסטורי מהמאה ה- 19 שבמושבה הגרמנית בירושלים, הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו נווה טבע קסום בלב העיר, המזמן לבאים בשעריו מיגוון פעילויות טבע וחוויות תרבותיות, מחנכות ומהנות. המוזיאון מהווה גם מוסד קהילתי אזורי, המשרת אוכלוסייה של ילדים ומבוגרים מכל חוגי הציבור באווירה חמימה וביתית, המשלב טעם של פעם בנושאים עכשוויים.

 

במוזיאון תצוגות מגוונות ממדעי הטבע והזואולוגיה וגם תצוגת העופות היונקים והזוחלים של ארץ ישראל המשולבים בדיורמות (שחזור בתי גידול).


ביקור במוזיאון הטבע: תערוכות הקבע


לרשות המבקרים: * גן פסלים גדול ומוצל * תצוגות ותערוכות * חדר הקרנה * ספריית עיון לטבע וסביבה * פינת חי לימודית - לקבוצות בלבד * צוות הדרכה מקצועי * גינה קהילתית

גאולוגיה
תצוגות הקבע מוקדשות לתחום הגיאולוגיה ומבנה כדור הארץ ומוצגים בהם סלעים, סוגי אדמה ומחצבים הנפוצים בארץ ישראל. כן מוצגים אבני חן ומינרלים, כמו טופז, קוורץ, נחושת ואם הפנינה.

גוף האדם
אגף שלם העוסק בגוף האדם ומערכותיו. אגף זה מציג את מערכת הדם, הלב, הנשימה, החושים, הרבייה, השלד והשרירים.

עולם הדינוזאורים
תצוגה הכוללת דגמים מוקטנים של דינוזאורים ובתי גידולם כגון ארכאופטריקס - העוף הפרימיטיבי, שיני טירנוזאורוסרקס, עקבות דינוזאורים, דינוזאורים כמטילי ביצים.

אוסף הפוחלצים
האטרקציה הגדולה של המוזיאון הינה אוסף פוחלצים של יונקי הארץ הקטנים והגדולים המוצגים בדיורמות (על רקע ציורי נוף המתארים את סביבתם הטבעית). בחלוף השנים גדלה מעט תצוגת הפוחלצים, בעיקר בזכותו של מנהל המוזיאון הנוכחי, סידני קוקרוס, שהשתלם באומנות הפחלוץ, והעשיר את התצוגה בפוחלצים מעשי ידיו.
מוצג מיוחד הוא הדב הסורי. הדב האחרון בארץ ניצוד ליד הכנרת בימי מלחמת העולם הראשונה, וב-1945 ניצוד הדוב האחרון בסוריה. כמו כן, מוצגים האריה והלביאה, שהובאו ארצה לאחר שפוחלצו וניתנו במתנה לטדי קולק על ידי מושל אוגנדה, אידי אמין, בשנות ה-60, כאשר היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ואוגנדה היו טובים. במחווה זו ביקש אמין לחלוק כבוד לראש העיר של ירושלים, שסמלה הוא האריה. האריה נכחד מאזורנו כבר בימי הביניים, והאריות הארצישראליים היו תת-מין אסיאתי.

פינת החי
פינת החי של המוזיאון שוכנת בצדו הצפוני-מזרחי של הגן, והיא כוללת עופות מים, מכרסמים, מעט זוחלים וכדומה. המקום מטופח בידי מתנדבים ופתוח לקבוצות בלבד לאחר תיאום מראש. קירות פינת החי מעוטרות בציוריו של האמן דמיטרי ברנובסקי, שהיה פעיל במוזיאון, ונפטר בדמי ימיו.
*כוורת לימודית ופינת חי- במסגרת הדרכה בלבד.

עופות
תצוגה בנושא עופות המים, דורסי יום, דורסי לילה, נדידת עופות, אנטומיה של העוף והיווצרות הביצה, קיני עופות, טפילות קינון, דיורמה: החיים על גדות הנחל.

זוחלים
תערוכה מיוחדת בנושא הזוחלים "על גחונך תלך".

תצוגות מתחלפות
במבנה השוכן בחצר המוזיאון ישנו אולם קטן, בו מוצגות תערוכות מתחלפות בנושאי טבע וסביבה, כגון תערוכה בנושא רעידות אדמה.

מוצגים מיוחדים
עגל בעל שני ראשים
מודל מוגדל של עכביש

דמי כניסה: מבוגר 15 ש"ח, ילד 12 ש"ח


חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text