סיורים וטיולים בירושלים

סיור לאורך הויה דולורוזה


גו ברירת מחדל - 1
מידע כללי

גולת הכותרת של הצליינים הנוצרים בירושלים היא מסע ב"ויה דולורוזה", דרך הייסורים שעבר ישו על פי האמונה ובסופה נצלב. המסע כולל 14 תחנות והוא יותר סמלי מאשר אותנטי, לא ניתן לשחזר במדויק האם ישו באמת נשפט במצודת אנטוניה או התמוטט בסמוך לרחוב הגיא. למרות זאת, יותר מ-2 מיליארד מאמינים לא טועים וישו הפך לדמות חשובה ביותר בהיסטוריה האנושית. גם אם יש לכם מגן דוד על השרשרת, הצעדים שעשה ישו בירושלים ממשיכים להישמע גם אלפי שנים מאוחר יותר ונראה שלא ייפסקו גם עוד שנים רבות.

 

המסע מתחיל משער האריות אל כנסיית סנטה אנה שם נולדה מרים אמו של ישו, בכנסייה חיים נזירים המשתייכים למסדר הצרפתי "האבות הלבנים", מיסיונרים שנשלחו לאפריקה להפיץ את הנצרות ובמתחם הכנסייה התגלו גם בריכות קדומות שמוזכרות בברית החדשה. מכאן תמשיכו אל מקום בו שכנה בעבר מצודת אנטוניה ושם נשפט ישו על ידי הנציב הרומאי פילטוס. חובבי הסקי שגלשו בהר פילטוס השוויצרי יופתעו לגלות שזהו אותו פילטוס שקבור אי שם מתחת לשלג ונידון לרחוץ פעם בשנה את ידיו באגם לוצרן הסמוך. 

 

דרך הייסורים של ישו ממשיכה אל קפלת ההלקאה וכפיית הצלב, שם הולקה ישו בשוט והמאמינים מקשיבים לאבנים בכדי לשמוע את צליל ההצלפות. כאן גם החל לשאת ישו את הצלב על גבו שהונצח בויטראז'ים ובתמונה של חיילים רומאים שמניחים את הצלב על גבו. שימו לב לקשת המפורסמת "אקה הומו" (בלטינית: הנה האדם) הצמודה למנזר "האחיות ציון". בשטח המנזר נמצאו שרידים למשחקי רצפה של חיילים רומים. לא מדובר במשחקי "קלאס" לילדים אלא במשחקי קובייה ובעריפת ראש של בובה בדמות המלך. התחנה השלישית והרביעית ממשיכות אל המקום בו ישו נפל ואל המקום שבו עמדה מרים, אמו של ישו וצפתה בו צועד אל צליבתו. במקום יש פסיפס קדום וציורי קיר המתארים את התחנות.

 

בתחנה החמישית תמצאו אבן שקועה במקום בו ישו נשען על הקיר והתחנה השישית מוקדשת לורוניקה, אישה שניגבה עם ממחטה את פניו של ישו. ארבעת התחנות הבאות הם האחרונות לפני הכניסה לכנסיית הקבר. שימו לב לדיר א סולטאן שמאוכלס בנזירים אתיופים. על פי המסורת האתיופית במתחם יש עץ זית שמסמל את המקום בו התרחשה עקידת יצחק.

 

התחנות הבאות הם בכנסיית הקבר. הכנסייה מחולקת בעיקר בין הקתולים, האורתודוקסים והארמנים שאחראים כל אחד אל אזור מסוים. בכנסייה תגיעו אל המקום בו מוסמר ישו אל הצלב, נצלב והורד מת לזרועות אמו. השיא הוא בביקור במתחם הקבר שכולל 43 מנורות שבוערות ללא הפסקה. על פי המסורת הקבר ריק מאחר וכידוע לאחר 3 ימים, ישו קם לתחייה.

 

כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר המובילות סיורים בעיר העתיקה. אנו יכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה והמהנה ביותר לסיור שלכם בעקבות שורשי הדת הנוצרית - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text