מסעדות לאירועים בירושלים

אירוע בר מצווה מלווה בתופים ובנגנים


מידע כללי

מאז תקע הרב גורן בשופר בעת כיבוש הר הבית בשנת 1967, הפכה רחבת הכותל לפסטיבל מוסיקלי תוסס וחוויתי לנערים רבים החוגגים בר מצווה מול המקום החשוב ביותר לעם היהודי. בשנים האחרונות בעקבות תלונות על הרעש וההפרעה למתפללים, נאסר על החוגגים להכניס אל הטקס כלי נגינה. למרות האיסור, לא נפגעה השמחה והמסורת של ליווי מוסיקלי לא פסקה. עד היום ניתן לראות תופי דג'מבה אפריקאיים, כינורות, חצוצרות ומה לא, מלווים משפחות וחוגגים עד להגעה לרחבה ולטקס העלייה לתורה.

 

השימוש במוסיקה שזור בתולדות הכותל כבר מעל 2000 שנה. החל משירת הלויים בבית המקדש ועד לתקיעת השופר בראש השנה וביום כיפור. יש מבחר גדול של להקות מתופפים ונגנים עם שירים מסורתיים שיעניקו חוויה שמחה ותוססת וילוו את הנער והמשפחה תוך הליכה בסמטאות העתיקות בדרך אל הכותל. האופציות הם רבות ומגוונות: כלייזמרים בלבוש אותנטי בליווי קלרינט, כינור ואקורדיון, מעגל מתופפים אפריקאי, זמרים, שופרות, חצוצרות, סקסופון ודרבוקות. יש גם שילוו את הנער בחופת חתנים מפוארת ובלבוש חסידי ומסורתי. מומלץ לשלב את הליווי המוסיקלי יחד עם הטקס של העלייה לתורה ברחבת הכותל, ביום סיור בירושלים שיכלול גם ביקור במסעדה ובאתרים נוספים שהעיר מציעה.

 

תיאום הציפיות והתכנון המוקדם עם הנגנים שילוו אתכם הוא חשוב ומשמעותי. לא תמיד מחיר גבוה מעיד על איכות ולא כל כלי נגינה מתאים לרוח האירוע שלכם, לכן כדאי לבחור את המינון הנכון. מסלול ההליכה יכול להיות משער האשפות, השער הראשי הקרוב לכותל המערבי, או ארוך יותר משער ציון ועד לכותל ויש לתת על כך את הדעת. אופי האירוע תלוי בכם ורק אתם מכירים את הכפתורים שידליקו את הטקס באור נכון. רצוי להכין מראש שתייה וכיבוד קל שיחולקו במהלך התהלוכה המוסיקלית וגם בגדים חמים או קרים בהתאם לעונה הירושלמית.

 

ניתן לשכור להקות מתופפים ונגנים בנפרד מהלו"ז של הטקס וגם לקבל ליווי והפקה מקצועית של יום שלם החל מההגעה לירושלים והירידה מהאוטובוס, דרך תהלוכה מוסיקלית אל רחבת הכותל, העלייה לתורה ועד לארוחה משפחתית במסעדה מקומית. לא משנה באיזו דרך שתבחרו, שימוש בנגנים ובמוסיקה ישדרג את טקס בר המצווה וייתן לו טוויסט מרענן.

 

קיום בר מצווה בכותל מביא אתכם לצומת עם אפשרויות רבות. ההיצע הוא רב ואנו כאן כדי לסייע לכם בהפקת האירוע על מנת שתצאו שמחים יותר ומגובשים יותר כמשפחה. כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר המספקות שירותי הפקה וארגון של אירועי בר מצווה בכותל ויכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה ביותר לאירוע שלכם - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text