מסעדות לאירועים בירושלים

בר מצווה בכותל עם סיור מרתק בעיר העתיקה


מידע כללי

היום המרגש הגיע והמשפחה מועמסת על הרכבים בדרך לטקס בר המצווה בכותל המערבי. עוד לפני שהספקתם להגיד "יש לך עט? אני רוצה לשים פתק" הסתיים האירוע והנער המרוצה מתחיל להעלות תמונות מהאייפון. רגע לפני שתזדכו על הכיפות ותתיישבו במסעדה הירושלמית החביבה עליכם, אנו ממליצים להעצים את החוויה עם סיור מודרך באתרים החשובים ביותר לעם היהודי אשר יעצימו את היום המיוחד הזה.

 

תוכלו להתחיל בסיור במרכז "שרשרת הדורות" הנמצא בסמוך לכותל המערבי. לא מדובר במוזיאון חדגוני עם תמונות בשחור לבן אלא במיצג אומנותי מלא קסם. בחדרים תפגשו יצירות עטופות בזכוכית, ומוארות בקרני אור. זהו מיצג חוויתי בו תיטלו חלק פעיל כמבקרים הצועדים בנתיבי ההיסטוריה של העם היהודי כאשר בכל חדר תיחשפו לתקופה שונה החל מאברהם אבינו, יצחק יעקב, ושאר אבות האומה ועד ל"תקומה".  

 

"היכל האור" שהוא התחנה האחרונה בסיור, הוא חלל אפל סביב באר מוארת, ומסביב עמודים ונרות. כאן תשמעו את סיפורו של רבי ישראל הלוי, שמת בשואה ולא זכה לעלות לירושלים. הסיפור הוא דרך עיניו של לוחם בצנחנים המשתתף בשחרור ירושלים בשנת 1967, ששמע את הסיפור ומרגיש כי הוא נושא על גבו תקוות ותפילות של יהודים מהדורות הקודמים. בסיור זה תוכלו להתחבר לשורשים ההיסטוריים דרך חוויה מרתקת ורב חושית.

 

הסיור המיוחד ימשיך ויוביל אתכם לביקור במנהרות הכותל. כמעט חצי קילומטר של מנהרות מתחת לאדמה לאורכו של הכותל המערבי שנחפרו בתקופת החשמונאים. במנהרות יש עדות להווי החיים של פעם: מקוואות עתיקים לטהרה ובהם גם מקווה ששימש לטבילת כלים, תעלת מים ובריכת מים קדומה ולא פעילה. גם אם אתם לא מתעניינים בנדל"ן או בהנדסה, תגלו אבן עצומה שאורכה כמעט 14 מטרים ומשקלה קרוב ל-570 טונות (אל תנסו להרים) שמהווה פרויקט מאתגר לכל הדעות. המנהרות מגיעות גם לאזור קרוב מאוד למיקומה של אבן השתייה האגדית שעל פי המסורת היהודית עמד עליה ארון הברית בקודש הקודשים, באזור זה יש כוך קטן בו אפשר להתפלל. הסיור מתחיל ברחבת הכותל המערבי ונמשך כ-75 דקות.

 

לקינוח תוכלו לצאת מחוץ לחומות אל אזור מרכז העיר ולבקר בטרמינל מעלית הזמן, צמוד למדרחוב נחלת שבעה. כאן תוכלו להתרווח על הכיסאות מול מסך עצום שיעיף אתכם למנהרת זמן ולירושלים של לפני 3000 שנה, שם גם תמצאו את השחקן חיים טופול בדמות מדריך תיירים ססגוני. למרות שטופול לא מוזכר בתנ"ך, תוכלו למצוא שם דמויות מוכרות כמו שלמה המלך שבנה את בית המקדש, צדקיהו מלך יהודה שברח במנהרה עיוור וחסר כל, ירמיהו נביא הזעם, הורדוס ושלל דמויות אגדיות נוספות. לחתני בר מצווה מציעה הנהלת הטרמינל תעודת "נוסע בזמן" עליה חתומים גמריהו בן-שפן, בשם אגודת סופרי המלך, יחזקאל אבן-נגף מאגודת "המתנבאים בעם" ושלם – מדריך מעלית הזמן.

 

קיום בר מצווה בכותל מביא אתכם לצומת עם אפשרויות רבות. ההיצע הוא רב ואנו כאן כדי לסייע לכם בהפקת האירוע על מנת שתצאו שמחים יותר ומגובשים יותר כמשפחה. כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר המספקות שירותי הפקה וארגון של אירועי בר מצווה בכותל ויכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה ביותר לאירוע שלכם - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

אירועי בר מצווה בכותל עם סיור מרתק בעיר העתיקה

preloader
חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text