מסעדות לאירועים בירושלים

יום גיבוש של תרבות ואמנות בירושלים


יום גיבוש תרבות לעובדים בירושלים
מידע כללי


יש שיאמרו שירושלים היא עיר של אמנות ויש שיגידו שהיא עצמה יצירת אמנות. מה שבטוח, ירושלים היא העיר המאוכלסת ביותר במוזיאונים ומוסדות תרבות בישראל, ומשמשת בעצמה השראה ליצירות רבות. אתם לא חייבים לדעת את ההבדל בין אימפרסיוניסטי לריאליסטי בכדי ליהנות מאמנות טובה. כל מה שצריך הוא לשמור על ראש פתוח ועיניים פקוחות. תנו לחושים להוביל אתכם ובאמנות כמו באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. הנה מסלול מומלץ ליום כיף ממוקד בתרבות ואומנות בירושלים.

מוזיאון ישראל מעבר להיותו המוזיאון הגדול והמפורסם בארץ, מלא באוצרות אומנותיים והיסטוריים רבים. החל מהיכל הספר בעל הכיפה המחודדת המכיל את מגילות מדבר יהודה, דגם מוקטן של ירושלים בימי בית שני ועד למוצגים ופסלים מלפני אלפי שנים. באגף לאמנות מודרנית תפגשו יצירות רבות של פיקאסו ומאטיס ועוד שלל ציורים מפורסמים מרחבי העולם. באגף לתרבות יהודית תמצאו בתי כנסת משוחזרים בהם בית כנסת מדרום הודו בעל השם הבלתי אפשרי "קדאבאמבאגם", שמלות כלה ואפילו מגן דוד מאתיופיה שבתוכו צלב. בקיץ 2010 נפתח המוזיאון מחדש לאחר שיפוץ נרחב וכעת הוא רחב ונוח יותר ומלא בתערוכות, סדנאות ופעילויות רבות. אסור להשתמש במצלמה בתצוגות אך למרבה המזל החוויה תישאר איתכם עוד תקופה ארוכה.

האמנות הירושלמית אינה שלמה ללא השורשים של תרבות האסלאם. המוזיאון נמצא בסמוך לבית הנשיא ומציג בסדר כרונולוגי כתבי יד עתיקים, כלי נשק עוד מהמאה השביעית, כלי שחמט, דומינו וחפצים המתארים את החיים באימפריה המוסלמית. תערוכת השעונים מספרת סיפור יוצא דופן על השעונים שנגנבו מהמוזיאון והוחזרו לאחר 23 שנה. בין השעונים נמצא גם שעון שיוצר במיוחד למלכה הצרפתייה ערופת הראש מרי אנטואנט, שהתפרסמה גם בזכות המשפט "אם אין לחם תאכלו עוגות". אם המשפט הזה מעורר אצלכם תיאבון, תוכלו בסיום הביקור לקפוץ לרחוב עזה הסמוך וליהנות מבתי קפה ירושלמיים עם עוגות בניחוח צרפתי.
 
בכדי להשלים את הפאזל האומנותי, כדאי לבקר במוזיאון ייחודי שיש רק בירושלים, מוזיאון מגדל דוד. כאן לא מדובר ביצירה של אומן בינלאומי כזה או אחר אלא של דוד המלך עצמו – יצירה העונה לשם "ירושלים". המוזיאון נבנה על מצודה מימי הביניים ויש בו שרידים ארכיאולוגיים מכל התקופות והסגנונות. במוזיאון תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות כמו קריקטורות של ירושלים שרואים בהן את הרצל נשען על המרפסת מול הכותל ואפילו תיעוד של הביקור ההיסטורי של וילהלם השני, קיסר גרמניה.   
 
יום כיף בירושלים המתמקד באמנות ותרבות עשירה הוא חוויה מיוחדת לקבוצות המחפשות לחוות את ירושלים בצורה קצת שונה מהרגיל. כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו מכירים את מגוון האפשרויות, עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר ויכולים להמליץ לכם על האופציה הטובה ביותר לחוויה האומנותית שלכם - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.
 

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text