סיורים וטיולים בירושלים

סיורי סליחות בירושלים


גו ברירת מחדל - 1
מידע כללי

סיורי סליחות באווירה ירושלמית - "ירושלמית" סיורי חוויה ותוכן

02-5633077 | 052-3752470

 

לילות של סליחה

 

סיור אווירה ברוח חודש אלול והימים הנוראים.נתחיל את סיורינו ממשכנות שאננים בתצפית אל העיר העתיקה, נשמע על היציאה מהחומות הלאומית והאישית של כל אחד מאיתנו. נמשיך ונעלה אל הר ציון ונבקר בקבר דוד המלך, נאזין ונשיר יחד את פיוטי הסליחות . נכנס לעיר העתיקה דרך שער ציון במהלך הסיור נעבור באתרים שונים, ביניהם: הקרדו, כיכר בתי מחסה, ארבעת בתי הכנסת, תצפית גגות, ונסיים בכותל המערבי ההומה אדם. נשמע על משמעות התשובה והסליחה, השופר והכפרות,סליחות של אשכנזים ושל ספרדים, שירים סיפורים ומדרשים .

 

סיור חטאים בעיר הקדושה

 

למה הרג הסולטן את בוני החומה? מה הקשר בין ישו לחטא האדם הקדמון? איפה קבור החוטא הגדול של התנ"ך? למה יש כל כך הרבה מצלמות אבטחה ברחובות העיר העתיקה? ואילו חטאים מתוקים אפשר לטעום בשוק? כל זאת ועוד בסיור מרתק על חוטאים וחטאים, סליחות וכפרות, תשובה ומחילה.

 

על פיתויים וחטאים

 

סיור שמתחיל בשוק מחנה יהודה, עם פיתויים וסיפורים – נגלה את ציורי הקיר המרהיבים שמופיעים בלילה בשוק, נשתה אלכוהול וננשנש פיתויים מתוקים,  ונמשיך אל העיר העתיקה – מעוז הסליחות והפיוטיים בחודש אלול – נבקש ברובע היהודי על אתריו השונים ונשמע על משמעות התשובה והסליחה, השופר והכפרות, ההבדל בין סליחות של אשכנזים ושל ספרדים, ונאזין למגוון פיוטי סליחות .

 

צלילים , אורות וסליחות

 

מופעי פיוטים, סיורים מוזיקלים ומופעים אור קוליים 


צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text