אטרקציות בירושלים

מסכות בד מעוצבות בירושלים


גו ברירת מחדל - 1

החל מ-
₪40

מידע כללי

כל הסיבות שהופכות את הבחירה במסיכת פנים רב פעמית מבד טובה ונכונה יותר על פני מסיכה חד פעמית

בתחילת מרץ, "נחתה" עלינו באינטנסיביות מגיפת הקורונה – מגיפה ויראלית שעיקר ההדבקה בה מתבצע דרך נוזלי הגוף, בעיקר הרוק (בשיעול, בעיטוש, או במגע בחפצים מזוהמים). כבר אז, ועוד הרבה לפני ההנחיות לשימוש במסיכה במרחבים משותפים, נהרו רבים להצטייד במסיכות פנים ובכל העולם ניראו עוד ועוד כאלה שלא הסכימו עוד להיראות בשטחים ציבוריים ללא אותה המסיכה. 
הנתונים המחקריים תומכים בבחירת הציבור באופן טבעי לעטות מסיכת בד: בניגוד לשיעורי הדבקה של עד 7% כאשר אדם שאינו נשא של נגיף הקורונה פוגש בנשא, הסיכוי להידבק מנשא כששניכם עוטים מסיכה יורד דראסטית, עד לפחות מאחוז אחד. 

השאלה היחידה היתה איזו מסיכה כדאי לבחור. כשאנחנו זוכרים כי מסיכות חד פעמיות הן מסיכות שיש להחליף בערך כל שלוש שעות, הן אינן עמידות בלחות או רטיבות והן אינון מאפשרות נשימה נינוחה (וזה עוד לפני שהזכרנו את העיצוב השגרתי וחסר המעוף שלהן) – ככל שהזמן עבר ואנחנו נותרנו עם ההעדפה לעטות מסיכה, ראינו עלייה באנשים שבחרו להשתמש במסיכות בד רב פעמיות, שהן בדרך כלל נוחות יותר, יעילות יותר, ואסתטיות יותר. כעת, כשניראה כי המסיכות (והנגיף, כמו גם שפע של נגיפים שאנחנו כבר מכירים) הם כאן להישאר, הגיע הזמן להצטייד במסיכה טובה באמת, שתקטין את הסיכוי להידבק בנגיפים שונים שעוברים דרך הרוק (ביניהן גם שפעת, מחלות ויראליות של מערכת העיכול ועוד), תקל עליכם את השימוש בה, ואפילו תאפשר חיסכון משמעותי בעלויות. כל היתרונות לשימוש במסיכות בד – לפניכם.

#1 – מסיכות בד הן יעילות יותר ביחס למסיכות חד פעמיות
מסיכות חד פעמיות מתאימות לשימוש למשך זמן קצר, עד שהמסיכה עצמה הופכת לחה (כתוצאה מתנאי הסביבה או רק מהבל הפה הנפלט אליה). מסיכה עשויה מבד ארוג, בדרך כלל בשכבה כפולה או משולשת – אינה מאבדת מיעילותה לאורך זמן, ומחקרים רבים מצאו כי בשימוש בבד מתאים (כמו כותנה), המסיכה מתפקדת ביעילות במניעת הדבקה, גם בחשיפה לנשאי נגיפים. 
חשוב לדעת: ישנם בדים המשלבים סיבי נחושת ליעילות מוגברת בעמידות בפני נגיפים. היעילות המוגברת בשילוב סיבים של נחושת נובעת מהשפעת הנחושת עצמה על המבנה המולקולרי של הנגיף. הוכח כי סיבי נחושת מפחיתים את תוחלת החיים של הנגיף ואת עמידותו ויכולת ההתרבות שלו. 

#2 – מסיכות בד הן רב פעמיות
עם עליית השכיחות של רכישת מסיכות פנים, עלה גם מחירן. מסיכות חד פעמיות נמכרות כיום במחירים של עד עשרה שקלים למסיכה – והן משמשות לכמה שעות בלבד. על כן, הבחירה להשתמש במסיכת בד רב פעמים בטווח הארוך, חוסכת סכומי כסף נכבדים. 
מה שמשפיע על יעילות המסיכה שאתם משתמשים בה, הוא כמובן שימוש נכון. מעבר למסיכה שמתאימה במימדיה למבנה הפנים, והמונחת מעל האף והפה בצורה אופטימאלית, על כל מסיכה להיות יבשה ונקייה בעת השימוש בה. 
בניגוד למסיכות העשויות חומרים חד פעמיים, מסיכות בד מיועדות לשטיפה וניקוי ואז לשימוש חוזר. חשוב להקפיד על שטיפה וייבוש איכותי (רצוי בצל ולא בשמש ישירה) של מסיכת הבד שלכם. מומלץ לייבש את המסיכה כשהיא פרוסה בתוך הבית בסוף כל יום, ולשטוף את המסיכה מידי פעם במים וסבון (יש מסיכות שניתן, ואפילו רצוי, לכבס).

#3 – מסיכה היא אמירה אסתטית אינדיבידואלית
כולנו עוטים מסיכות עם צאתנו מהבית, וכך התקנות מחייבות בימים אלה. בעוד המסיכות החד פעמיות מגיעות ב"עיצוב אחיד" ומשמים – אין גבול ליצירתיות ולאסתטיקה במסיכות בד מעוצבות. העיצוב הייחודי מאפשר התאמה של האמירה הויזואלית להעדפות שלכם אבל יש לו עוד תפקיד, חשוב הרבה יותר: הוא מאפשר עיצוב והתאמה מושלמת של המסיכה למבנה הפנים, למשל במקרים של מסיכות לילדים. 

בחרו את המסיכה שלכם היטב
אם כן, אנחנו רואים כי מסיכת בד עדיפה בכל מובן על מסיכות חד פעמיות. חשוב שתבחרו את המסיכה שלכם בהתאם להעדפות העיצוביות אבל גם במימדים שיאפשרו שימוש נכון. בשימוש נכון במסיכת פנים, תפחיתו באופן משמעותי את סיכוני ההדבקה בקורונה ובנגיפים נוספים, ותשמרו על בריאותכם ובריאות היקירים לכם. 

book-a-ticket
חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text