מוזיאון המדע - סטריפ - 1

מוזיאון המדע בירושלים


שבועות במוזיאון המדע בתאריך 09.06.2019

עד 09.06.2019

שבועות במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים

שבת עד שני 8-10.6.2019


פלסטיקולוג'י - הכדור בידיים שלנו!

 

'מבשלים' פלסטיק – סדנת התנסות ייחודית וחדשה לשבועות בלבד | הכנת ארנק צבעוני משקיות פלסטיק בסדנת בנייה כיפית  | "פלסטי"Factory - מפעל למיחזור פלסטיק | מיצבי אמנות מפלסטיק ממוחזר | הדגמה מדעית מרתקת | "פלסטיקטיבה" - הצגת מקור לכל המשפחה  ועוד.

 

במטרה להעלות מודעות ליתרונות ולחסרונות הטמונים בשימוש בפלסטיק מזמין אתכם מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים עם כל המשפחה, להפנינג ייחודי במהלך חג השבועות, במהלכו תלמדו להכיר את החומר הכל כך פופולארי – הפלסטיק. בהפנינג שיחל בשבת 8.6 וימשך עד יום שני 10.6, יהנו המבקרים מסדנאות בניה, הדגמה מדעית, הצגה מקורית, מיצבי אמנות וסרט תלת מימד חדש.

מה במוזיאון?

 

נחיל של כ-60 מדוזות עשויות פסולת פלסטיק, מיצב אמנותי פרי יצירתם של קבוצת האמנים "פוגארה" המקבל את פני המבקרים בכניסה. בנוסף יוכלו המבקרים להינות ממיצב מתפתח וחדשני, מבית היוצר של קווין אלוש, מייקר ומעצב מצרפת, "עש הדונג"– זחלי דונג הניזונים מפלסטיק ומכלים את פסולת הפלסטיק.

 

מיצב נוסף במוזיאון - אלמוגים יפהפיים שהודפסו במדפסת תלת מימד בהם משולבת תאורה צבעונית היוצרת קסם מתחלף.

 

במיוחד לשבועות – תתקיים במסגרת פלסטיקולוג'י סדנת התנסות ייחודית לכל המשפחה – 'מבשלים' פלסטיק - במהלכה יכינו המשתתפים מטבעות פלסטיק צבעוניים מחומרים מוכרים שיש לרובנו בבית. 'יבשלו' פלסטיק על פי מתכון ויהיו לרגע חוקרים במעבדה. יכירו וילמדו על מוצרים מפתיעים עשויים סוגים שונים של פלסטיק וינסו להבין למה חשוב להפחית בצריכת מוצרים מפלסטיק. 

 

(ילדים מתחת לגיל 10 בליווי מבוגר. משך: 45 דק'. הסדנה תתקיים במהלך החג בלבד מספר פעמים ביום-פרטים באתר המוזיאון)

 

בסדנת בנייה יצירתית במיוחד – "סיפורה של שקית", יכינו ילדים וההורים ארנק צבעוני העשוי כולו שקיות פלסטיק ממוחזרות בתהליך מיוחד באמצעות מכבש חום. את הארנק יוכלו הילדים לקחת הביתה כמתנה.

 

בהדגמה מדעית מיוחדת -  "פוליפלסטיק" – יתחקו הילדים וההורים אחר מקורות הפלסטיק, תהליכי הייצור שלו, ילמדו איך מאותו חומר ניתן לייצר כל כך הרבה מוצרים שונים, יכינו סוגים שונים של שקיות פלסטיק וילמדו מהם הקשיים במחזור הפלסטיק שמחייבים אותנו לחשוב מחדש על הרגלי הצריכה שלנו.

 

במפעל מיחזור "בוטיקי" המוצב במוזיאון "פלסטי"Factory, ילמדו המבקרים להבחין בין סוגי פלסטיק שונים, לגרוס בקבוקי פלסטיק וליצור מוצר חדש לגמרי אותו יקחו מתנה הביתה.

 


פלסטיקטיבה

הפקת מקור של מוזיאון המדע ירושלים עם היוצרת ענת בוסק. 
בכפר דייגים קטן חיה לה דייגת עם אביה, יום-יום הייתה יוצאת לדוג .על סירתה הקטנה הייתה בוהה בשקיעה, אולם דגי זהב לא ממש הייתה משיגה. ביום שמשי אחד מגיע לשמחתה גל גדול ונושא אותה לאי מסתורי עשוי כולו פלסטיק .היא מסיירת על האי ופוגשת חיות יצירתיות הנותנות לה רעיונות לעולם בו כול שקית מכילה בתוכה תגלית.

 

(משך ההצגה: 20 דק'. מגיל 3+).

 


תערוכת אפריקה גול

מציגה כ-60 כדורי רגל שהכינו ילדים באפריקה מפסולת מקומית בהיעדר אמצעים חלופיים. התערוכה מציגה את פעילותה של עמותת AfricaGoal, אשר בחרה בספורט הפופולרי בעולם – כדורגל, כאמצעי לחולל שינוי של העלאת מוּדעוּת האוכלוסיה במדינות מזרח אפריקה ודרומהּ לנגיף HIV, במציאוּת המורכבת באזורים אלה. דרך הרגליים ובאמצעות הלב. כחלק מהמיזם המְבַטֵּא ערבוּת הדדית במלוא מובן המילה, מתמקדים חברי העמותה גם בַּפָּן המעשי של משחק הכדורגל. במהלך המסע הם מחליפים עם התושבים כדורי רגל שיוצרו מחומרים מקומיים בכדורי רגל "מערביים" ואיכותיים. הכדורים המקומיים מיוצרים בעבודת-יד בעיקר על-ידי ילדים, ממִגוון חומרים המצויים בסביבה דוגמת חוטים, צמר, שקיות פלסטיק, גומי טבעי, עלי בננה ועוד. כל כדור מיוצר באזור שונה, לפי החומרים הזמינים באותו אזור ובטכנולוגיות שוֹנוֹת. יצירת הכדורים מבטאת את החדשנוּת והיצירתיוּת הַרַבָּה של הילדים בבריאת יש מֵאַיִן לצד תשוקתם לשחק את המשחק האהוב בכל דרך, ומעידה על עוצמת החיבור בין הקהילה לסביבתה הטבעית כמו גם על שינוי בהרגלי צריכת פלסטיק שבאים לידי ביטוי ביצור כדורי הרגל המקומיים.

 

 

"מסע אל החלל" - סרט בתלת ממד  

 

התחנה הבאה – מ א ד י ם! מוזמנים לחגור את רצועות הבטיחות, להתרווח במושב ולצאת למסע אל החלל...במשך חמשת העשורים האחרונים, פרצו בני האדם את גבולות הסטרטוספירה (השכבה האמצעית באטמוספירת כדור הארץ - הלכו על הירח, חיים וחוקרים את החלל החיצון כל הזמן. בעשורים הבאים, הסקרנות הבלתי נגמרת שלנו תביא את המין האנושי אל מעבר לגבולות כדור הארץ, אל תוך גילוי כוכבי לכת ועולמות נוספים וחדשים.

 

סרט מרהיב ומרגש לכל המשפחה, הכולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ "האבל", ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאסא, כריס פרגוסון וסרינה אונון (אסטרונאוטית צעירה שנבחרה למשימות חלל עתידיות). הסרט נותן נקודת מבט על הישגי האדם בכיבוש החלל עד כה, משימות עכשוויות והתכניות לעתיד.

 

(לגילאי  5+ בדיבוב לעברית. משך הסרט: כ- 30  דק'. בתשלום נוסף של  10 ₪ מעל גיל שנתיים)

תמונות: אבי חיון

preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text