Attractions Banners - 356

המוזיאון לאמנות האסלאם


חנוכה במוזיאון לאמנות האסלאם בתאריך 10.12.2018

     
עד 10.12.2018


המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים מזמין את כל המשפחה ל 5 ימים של אור עם הצגות של מיטב תיאטראות הילדים בישראל המבוססות על סיפורי ילדים מוכרים ואהובים. לצד ההצגות יתקיימו סדנאות יצירה בנושא החג ואמנות האסלאם וסיורים מודרכים. הכניסה לילדים חינם! (כולל הצגה בלבד)


שלישי-חמישי | 4-6 בדצמבר, ראשון-שני | 9-10 בדצמבר

* מיועד לגילאי 4-8לוחות הזמנים:

 

12:00 – הצגה

10:00 – 15:00 – סדנאות יצירה בנושא החג ואמנות האסלאם (בתשלום נוסף)

13:00 – סיור מודרך בגלריות נבחרות

 


ההצגות:


"חמש מכשפות הלכו לטייל" - תיאטרון המטמון

שלישי | 4 בדצמבר | 12:00

 

ע"פ ספרן עטור הפרסים של רונית חכם ואורה אייל: ספר גדול אחד וחמש מכשפות... האמנם קיימות מכשפות או שמא הן רק באגדות...? האם הן מפחידות או מצחיקות עד דמעות...? שעה אינטראקטיבית של צחוק וחוויה משותפת עם הקהל הצעיר היוצא למסע בין דפי הספר הקסום. 

רעיון משחק ושירה: שרית מזון; עיצוב בובות ותפאורה: טניה דיקוב; מוסיקה: מרט מאירוביץ; תאורה והגברה: ניסים מזון

 

 

"מרק כפתורים" - תיאטרון אורנה פורת

רביעי | 5 בדצמבר | 12:00


ע"פ סיפור עם חכם: לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו אנשי העיירה מסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ... כפתורים!  הצגה צבעונית, משעשעת ומאתגרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן – אפשר יחד לעשות דברים גדולים. הילדים בקהל עוזרים ל- 2 השחקנים לספר את סיפור ההצגה, וכך חווים בעצמם את קסמו של השיתוף, ואת יתרונה של חברה מאוחדת.

 

מחזה: גיל צרנוביץ ומיטל סלקמון – רטן; בימוי: גיל צרנוביץ; תפאורה תלבושות ואביזרים: שני טור; מוסיקה: נדב רובינשטיין ; משתתפים: איציק גבאי/שלומי אדרי, דודי גזית/ רז ליסיצקי

 

 

"האוצר שאינו נגמר" - תיאטרון אורנה פורת
חמישי | 6 בדצמבר | 12:00

 

ע"פ אגדה חכמה על אמא אדמה: אח ואחות מקבלים מאביהם במתנה שטח אדמה. האדמה צחיחה ומוזנחת, אך האב מבטיח להם ש"באדמה הזאת חבוי אוצר". שני האחים מתחילים מיד לחפור ולהפוך בכל כוחם את האדמה אך אינם מוצאים כלום. כשהם מתלוננים בפני אביהם, האב מתעקש שהאוצר נמצא באדמה. בעוד האח מתייאש והולך לחפש קיצורי דרך להשיג "אוצר" משלו במקום אחר, האחות מתחילה להבין מהו בדיוק האוצר שאביהם התכוון אליו ברוב חכמתו. בסופו של דבר האחים מבינים שהאדמה עצמה היא האוצר, ושעם התמדה, מסירות, עבודה קשה, וכמובן אהבה - האדמה תעניק לנו עוד ועוד, כמו אוצר שאינו נגמר.

 

מחזה: גיל צרנוביץ ומיטל סלקמון-רטן; בימוי: גיל צרנוביץ; תפאורה ותלבושות: לירון מנקין;  איורים: יעל ארליך; ייצור בובה: מוריה בן אבות; מוסיקה: גיל נגל; ייצור ופטנטים: דידי אלון; אביזרים: נרקיס אלבה; ע. במאי: יעל צ'חנובר; משתתפים: מיטל סלקמון-רטן, אלעד מזרחי

 

 

"הר'ול על ההר" - הצגה דו לשונית, תיאטרון אלמינא
ראשון | 9 בדצמבר | 12:00

 

ע"פ אגדה על הרול שמעבר לגבעה: תחת הר געש גדול, שני ילדים אמיצים ותמימים משני כפרים אויבים ושונים יוצאים בעקבות אגדה מקומית להילחם בר'ול הזועם שבקצה הפסגה, לפני שזה ירד מההר אל הכפר ויעשה מכולם ארוחה. בדרך, שני הילדים פוגשים זה את זה ומאחדים כוחות - יחד הם פוגשים יצורים וחיות, כל מיני אויבים שונים ומשונים המתגלים בסופו של דבר  כידידים... ואפילו הם עצמם הופכים לחברים. רק בקצה הפסגה הריק הם מבינים, שזולתם הוא הר'ול מהאגדות והסיפורים. האם יילחמו הילדים בחברם החדש כפי שנדרש מהם כשיצאו מביתם? או שיחזרו אל הכפר עם אגדה חדשה על הר'ול הנפלא שמעבר לגבעה?

 

בימוי: תום ווליניץ; שחקנים: תום ווליניץ , גילי בית הלחמי ומושיקו ששון       

            

 

"שמוליק קיפוד" – הצגה דו לשונית, תיאטרון אלמינא
שני | 10 בדצמבר | 12:00

 

עיבוד מרענן ומפתיע  לסיפור הילדים המוכר והאהוב "שמוליקיפוד" מאת ט. כרמי. בערב גשום וסגרירי מאבד שמוליקיפוד, הקיפוד הקוצני, את דרכו בחיפוש אחר חבר לשחק איתו. הוא מוצא עצמו בחדרו של ילד חולה, שלגמרי במקרה מחפש גם הוא חבר... אבל מה לקיפוד ולילד? זה קוצני וזה עם שפעת! זה דובר עברית וזה ערבית! האם יצליחו להיות חברים?

 

בימוי: תום ווליניץ; מוזיקה: עמרי דגן; תלבושות ותפאורה: שי אהרון; שחקנים: גילי בית הלחמי ומושיק ששון  

 

get-tickets
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text