אטרקציות בירושלים

הגן הבוטני


Jerusalem Attractions  - 81

החל מ-
₪35

מידע כללי

 ירושלים, על אף כל קסמה והדרה אינה עיר ירוקה במיוחד. אמנם בשכונות העשירות יותר ניתן להבחין במעט יותר ירוק, אך במרכז העיר ובעיר העתיקה אין מספיק פינות ירוקות וצמחיה שופעת. הירוק האמיתי בירושלים נמצא בפארקים כמו גן הפעמון, או גן סאקר. 

עם זאת, האוניברסיטה העברית בירושלים מספקת ליושבי העיר הזדמנות להעריך את הצמחיה של אגן הים התיכון ושל העולם כולו בביקור בגנים הבוטניים. הגנים הבוטניים משתרעים לאורך כמה קילומטרים טובים, ליד הקמפוס של האוניברסיטה העברית בגבעת רם, וממוקמים במרחק סביר ממרכז ירושלים. בגנים יש אוסף מרשים של פרחים וצמחים מארבע קצוות העולם. 

הגנים הבוטניים בנויים על גבעה בטרסות ומחולקים לאזורים בוטניים הכוללים צמחייה מזרח תיכונית, צמחייה צפון אמריקאית, צמחייה אפריקאית, צמחייה אירופאית, צמחייה טרופית ועוד. אוסף עצי הבונסאי מרשים במיוחד. במתחם הגנים הבוטניים ממוקמת גם מסעדה חלבית כשרה "שבעת המינים". 

בביקורכם בגן, אל תחמיצו את ערוגות התבלין והבושם, את צמחיית המים העשירה המעטרת את הבריכות בקיץ, וכמובן את החממה הטרופית המרהיבה ובה עולם צומח מרתק. באביב הפריחה הססגונית צובעת את הגן בצבעים עזים, גם בסתיו ובחורף יש גוונים ומראות מרתקים. הביקור בגן הבוטני מאפשר למבקר להתרחק מהמולת העיר ולחוש את הטבע. ברחבי הגן יש פינות ישיבה רבות ומדשאות רחבות  - מטיילים רבים מנצלים אותם לפיקניק ולשהייה בחיק הטבע.

 

ימים ושעות פתיחה

ימים א' – ה' ושבת 07:00-16:00

ימי ו' וערבי חג   07:00 עד שעתיים לפני כניסת השבת/החג 

החממה הטרופית

ימים א' – ה' 10:00-15:00

ימי ו' ושבת 10:00-14:00

 

 

 

כניסה: 

מבוגרים: 28 ש"ח

ילדים, סטודנטים, נכים, קשישים וחיילים – 18 ש"ח

 

 

 

 

 

 

 

 

  • מתאים לילדים
  • יש קפיטריה
  • פתוח בשבת
  • נגישות לבעלי מוגבלויות

preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text