סיורים וטיולים בירושלים

סיור טעמים בשוק מחנה יהודה


מידע כללי

מטעמים גרוזינים, ספרדים, צרפתים והודים תחת קורת גג אחת. זו לא תחילתה של בדיחת עמים, אלא חלק מהטעמים שתוכלו למצוא במקום אחד בישראל: שוק מחנה יהודה בירושלים. בשוק מחנה יהודה ניתן להתחיל את הבוקר בטוסט צרפתי, להמשיך עם בורקס גרוזיני, לקנח בגולאב ג'אמון – ממתק הודי עם מי ורדים ולשטוף את הכל בבירה סן מיגל ספרדית. אם זה נשמע לכם בדיוק כמו הטעם שלכם שוק מחנה יהודה ישמח לארח אתכם לחוויה של טעמים וריחות מיוחדת במינה.

 

נתחיל באוכל צרפתי מוקפד. ברחוב האשכול ממוקם "ביסטרו מימי", המציע ארוחות בוקר ועוד מאכלים בסגנון צרפתי. תוכלו לטעום שם מה"קרוק מסייה" שהוא טוסט צרפתי מיוחד במילוי סלמון או פטריות, או ה"קרוק מאדאם" שהיא מנת טוסט עם ביצת עין. מימי הבעלים הייתה בעבר מורה לביולוגיה שהפכה לשפית ירושלמית ומעבירה גם סדנאות בישול ואפייה. זהו כנראה המקום הקרוב ביותר בירושלים לארוחת בוקר בפריז.

 

בהמשך הרחוב נמצאת גם הנציגות ההודית המקומית בדמות "איצ'יקדנה" הצמחונית. בוגרי הטרקים בהודו יזהו את  ה"טאלי" צלחת מכל טוב עם אורז, עדשים יוגורט ולחם. גולת הכותרת היא הקינוחים ההודיים המסורתיים כמו באנופי שהיא עוגה עם קוקוס בננות וקרמל וכמובן הצ'אי ההודי שבהודו הוא פופולארי אפילו יותר מקפה ותה. גם אם לא יצא לכם עדיין להיות בהודו, כאן לפחות תוכלו לטעום ולחוש את התרבות ההודית הקסומה. 

 

חצ'אפורי, מגרולי, אמרולי ואצ'רולי, אם זה נשמע לכם בגרוזינית כנראה שכבר טעמתם. החצ'אפוריה ברחוב השקמה, משמרת את המסורת העדתית ומביאה לשוק את המטבח הגיאורגי הטעים והעסיסי. הבורקס הגרוזיני המיוצר במקום, הוא ללא מרגרינה ונאפה על פי מסורת של עשרות שנים. כדאי להזמין מראש ולבוא לקחת ברגע שזה יוצא מהתנור. יש גם ריבות ומשקאות מיוחדים ובעיקר טעם עשיר ואותנטי. 

 

משם ננחת היישר בספרד, מדינת הטאפאסים השמחה והעליזה. ברחוב האגוז את מסעדת "קה פסה" – שפירושו בספרדית היא "מה קורה איתך?". זהו טאפאס-בר  המציע אוכל ספרדי חם ושמח, לצד ארטישוק מגולח, טבעות בורי ואפילו דג שקניתם בשוק ויוכן במקום. גולת הכותרת היא הבירה הספרדית סן מיגל ועוד משקאות שיגרמו לכם לחשוב לרגע שאתם נמצאים בברצלונה. המקום הופך בלילה לבר עם הופעות והרבה שמחה וקצב.

 

ירושלים היא עיר בינלאומית ואפשר גם לטעום אותה דרך האוכל המגוון. כאתר המוביל בנושאי תיירות ואירועים בירושלים, אנו עומדים בקשר עם מרבית חברות ההפקה והתיירות בעיר המובילות סיורים במגוון טעמים ומטבחים אותנטיים בשוק מחנה יהודה. אנו יכולים להמליץ לכם על האפשרות הטובה ביותר לסיור שלכם בעקבות הטעם העולמי - כל זאת ללא כל התחייבות או תשלום מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

חשבנו שתמצא בזה עניין
preloader

ה ירושלים מפת התיירות

הדפס
Text text text