טיול יום בירושלים

17

סיורים בעיר העתיקה

בירושלים


סיור בעיר העתיקה בירושלים נחשב לסיור הפופולארי ביותר בירושלים עבור תיירים וישראלים כאחד. העיר העתיקה טומנת בחובה לא רק את סיפורה של ירושלים הקדומה וממלכת ישראל, אלא מאפשרת להיחשף לרב-תרבותיות, ולטעמים ולריחות המאפיינים את ירושלים דרך סיור אחד. סיורים בעיר העתיקה מתקיימים בכל ימות השנה, גם ברובע היהודי וגם ברובעים המוסלמי, הארמני והנוצרי. אם אתם מחפשים סיור לקבוצה בעיר העתיקה צרו איתנו קשר ונשמח לחבר אתכם למדריכי הטיולים ומורי הדרך המומלצים ביותר בעיר. השירות ניתן בחינם לחלוטין וללא כל תמורה

קבוצה‎ סיורים
לחצו כאן למסננים נוספים
חיפוש מהיר סיורים

לפי מחיר

₪0 ₪150


סוגי סיורים


מיקום


מתקנים


יציאה:go

מה לעשות בירושלים

למעלה מ-2000 כתבות והמלצות

לא נמצאו תוצאות להצגה

more
preloader
more
preloader

ירושלים בעיר העתיקה סיורים מפה

הדפס

סיורים בעיר העתיקה בירושלים: היסטוריה, דתות ומיסתורין יחד עם הטעימות והריחות המשכרים של העיר העתיקה

תנו למומחים שלנו לירושלים לסייע לכם בבניית הסיור המתאים ביותר בעיר העתיקה בירושלים. קבלו הצעה בתוך 24 שעות ללא כל התחייבות!

כאשר ניגשים לתכנון טיול בבירת ישראל קרוב לוודאי שטיול כזה יכלול סיור בעיר העתיקה בירושלים שהיא מוקד אוניברסלי של תיירות בהיותה קשורה באופן ישיר להיסטוריה המפוארת של העם היהודי, אך לא פחות גם לנצרות ולאיסלם. לא לחינם נחשבת ירושלים כמחזיקה את אתרי הקודש המחברים בין הדתות הגדולות בעולם.

כבר מכניסה ראשונית לעיר העתיקה בירושלים עצמה נמלאים באווירת קודש ייחודית שאין דומה לה. ההרגשה רק מתחזקת כאשר מטיילים בין חומותיה העתיקות ושעריה הידועים. אבן ירושלמית עוטפת את המבנים הישנים והחדשים כאחד ואנו מרגישים שאנו לוקחים חלק במשהו גדול, עתיק יומין ומלא השראה.
 


שער יפו
שער יפו נחשב כמפורסם והחשוב מבין השערים של חומת ירושלים. שער יפו קיבל את שמו העברי משום שבעבר יצאו ממנו הדרכים לעיר יפו והוא גם נקרא שער חברון שכן בעבר יצאו הדרכים משער זה גם לעיר חברון. שער זה מהווה מוקד תיירות גדול.
מעט אחרי שעוברים את שער יפו ניתן לראות את קברי המהנדסים האחראים לבניית החומה. הכיכר הנמצאת בנקודה זו ומסביב לה, נקראת כיכר "עומאר בן חטב" על שמו של אחד המנהיגים המוסלמים שבתקופתו נכבשה מדינת ישראל.

שער יפו דרומה
רוב הסיורים בעיר העתיקה מתחילים משער יפו המפורסם אך איזה צד בוחרים הוא משמעותי. סיור משער יפו לכיוון דרום ייקח אותנו למצודת דוד או בשמו הידוע מגדל דוד. מומלץ לבקר במוזיאון הנמצא במצודה, המוזיאון פתוח בבקרים בימים ראשון עד חמישי וגם בשבת.
כאשר ממשיכים דרומה ועוברים דרך הרובע הארמני מגיעים לכנסיית סנט ג'יימס, הקתדרלה המפורסמת, הממוקמת במרכז הרובע. הכנסייה מלאה בציורים וחפצי אומנות ובאמצעה הכס של יעקב הקדוש שהוא הפטריארך הארמני על שמו קרואה הכנסייה. 

שער ציון
המשכו של הסיור בעיר העתיקה מביא אתכם לשער ציון, ומיקומו סמוך לרובע היהודי. עוד כנסייה שווה ביקור הינה כנסיית דורמיציון המהממת, לה מגדל פעמונים יפיפה ולבן. קישוטה הראשי של הכנסייה הינו הפסיפסים והציורים המעטרים את קירותיה ובם סיפורה של הנצרות וחלקים מהברית החדשה.

מומלץ לרדת לקריפטה הנמצאת בקומתה התחתונה של הכנסייה שם המקום בו נרדמה מרים. משם חובה להמשיך לקבר דוד המלך הידוע של ישראל. מעל קברו של המלך ניתן לראות את מה שהיה החדר בו מאמינים כי נערכה הסעודה האחרונה של מוביל הנצרות, ישו ותלמידיו, בסדר הפסח.

הכותל המערבי
לאחר ההגעה לשער האשפתות אשר מהווה כניסה דרומית לתוך העיר העתיקה, ניתן להמשיך משם ישירות לכותל המערבי. הכותל המערבי הוא החומה שהקיפה את הר הבית בתקופת בית המקדש השני ואשר נותרה שריד יחידי מתקופת חורבנו. הכותל הוא מקום קדוש ביותר לעם היהודי.
הכותל מושך לעברו דתיים וחילוניים כאחד. אנשים מגיעים מכל קצוות עולם לקודש זה וחשים את הילתו הרוחנית החזקה והדרו הרב. הארכיאולוגיה המרהיבה של הכותל נחשפת במנהרותיו המרתקות הנחשבות כאחד מאתריה החשובים של העיר העתיקה
 

 
מחפשים סיור בעיר העתיקה בירושלים? תנו למומחים לירושלים לתפור עבורכם סיורים בירושלים בהתאמה אישית. צרו איתנו קשר ונשמח לחבר אתכם לסיורים הטובים ביותר בעיר העתיקה בירושלים - סיורי טעימות, סיורי כנסיות, סיורי חומוס, סיורים מתוקים ועוד.
 
בשיתוף פעולה עם
לוגו בוקינג.קום
לוגו AirBNB
לוגו טריפאדוויזר
לוגו סיטי דיסקוברי
יס פלאנט
Text text text